Ana Sayfa / Bilim ve Teknoloji / Biden: Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesi hayal kırıklığı yaratmaktadır

Biden: Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesi hayal kırıklığı yaratmaktadır

ABD Başkanı Joe Biden’dan Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararını hakkında son dakika açıklaması geldi. Biden yazılı açıklamada “Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden ani ve gerekçesiz olarak çekilmesi hayal kırıklığı yaratmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin, bu topraklarda aile ve toplum değerlerimizi yozlaştırıcı bir baskı aracı olarak kullanılmaya başlanan sapkın LGBT lobilerinin önünü kesen İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesi sonrası tepkiler gelmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanlığı kararı ile Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılması, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price ve Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg gibi LGBT üyesi isimleri yönetimine alan Joe Biden’ı da rahatsız etti.  ABD Başkanı Joe Biden yaptığı yazılı açıklamada “Türkiye’nin, kadına karşı şiddet artarken İstanbul Sözleşmesi’nden ani ve gerekçesiz olarak çekilmesi hayal kırıklığı yaratmaktadır.” ifadelerini kullandı.

GEORGIA EYALETİNDEKİ KATLİAMI ÖRNEK GÖSTERDİ

Georgia eyaletinde masaj salonunda 8 kişinin ölümüyle sonuçlanan ‘Asyalı kadınlara yönelik’ şiddet olaylarını hatırlatan Biden “Cinsiyete dayalı şiddet, dünyanın her köşesinde her milleti etkileyen bir beladır.” dedi.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Çin aşısıyla ilgili bomba detay, Antikordan kaçmanın yolunu buldu!

Kovid-19'un varyasyonları üzerine çalışan bilim insanları, P1 varyantının 2,5 kat daha hızlı bulaştığı sonucuna vardı. Bu durum, Brezilya'daki kabusu açıklıyor. Bilim insanları yeni bir çalışmada, Brezilya'da uluslararası alarmı artıran ölümcül Kovid-19 salgınının arkasındaki P1 varyantının antikorlardan daha iyi kaçmasını sağlayacak şekilde mutasyona uğradığını açıkladı. Araştırmacılar bu durum nedeniyle oriijinal koronavirüsten 2,5 kat daha hızlı bulaşan [...]