ABD’de cenaze işlemleri sırasında ölü denilen kadın yeniden hortladı!

ABD’de huzurevinde kalan ve öldüğü belirtilen bir kadının, cenaze işlemleri sırasında yaşadığı fark edildi. Görevlinin durumu bildirmesi üzerine kadın hastaneye kaldırıldı.
Dünyada nadiren de olsa öldüğü bildirilen, ancak kısa süre sonra hala hayatta olduğu fark edilen insanlar bulunuyor. Bu durumun son örneği ise ABD’de yaşandı.

Ülkede Nebraska eyaletindeki Lincoln kentinde kaldığı huzurevinde öldüğü açıklanan 74 yaşındaki Constance Glantz’ın, cenaze işlemleri sırasında hayatta olduğu ortaya çıktı.

Cenaze işlemleri sırasında hayatta olduğu belirlendi

Lancaster Bölge Şerif Ofisi’nden yetkili Ben Houchin, 74 yaşındaki Constance Glantz’ın, kaldığı huzurevinde dün yerel saatle 09.44’te yaşamını yitirdiğinin bildirildiğini aktardı.

Houchin, ölüm duyurusunun ardından Glantz’ın cenaze işlerini yürüten şirket çalışanlarının nakil işlemlerine başladığını söyledi.

Cenaze işlemlerine başlayan bir görevlinin kadının hala nefes aldığını fark ettiğini dile getiren Houchin, görevlinin derhal yetkililerle irtibata geçtiğini bildirdi.

“Alışılmadık bir olay”

Houchin, itfaiye ekiplerinin kadını hastaneye götürdüğünü belirterek, “Bu oldukça alışılmadık bir olay. Bu işi 31 yıldır yapıyorum ve daha önce hiçbir şey bu noktaya gelmemişti.” diye konuştu.

New York Times gazetesinin aktardığına göre olayda huzurevi çalışanlarının yasa dışı hareket edip etmediğinin henüz tespit edilmediğini ifade eden Houchin, konuya ilişkin soruşturmanın sürdüğünü vurguladı.

Benzer olaylar daha önce de yaşandı

Öte yandan Güney Afrika’da 2018’de araba kazası geçiren bir kadın, olay yerinde öldüğü sanılarak morga taşınmış, ancak daha sonra hayatta olduğu fark edilmişti.

ABD’nin Michigan eyaletinde beyin felci teşhisi konulan 20 yaşındaki Timesha Beauchamp’ın, 2020’de, sağlık görevlileri tarafından öldüğü duyurulmuş, cenaze işlemleri sırasında ise hayatta olduğu ortaya çıkmıştı.

Iowa eyaletinde de ismi verilmeyen 66 yaşındaki bir kadının 2023’te kaldığı Alzheimer hastaları için bakım merkezinde hayatını kaybettiği bildirilmiş, cenaze işlemleri sırasında yaşadığı fark edilmişti.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Doğalgaz ithalatımız geçen yıla oranla yüzde 7,64 azaldı

Türkiye Rusya’dan 21 milyar 340 milyon metreküp doğalgaz ithal ederken, en az miktar 92 milyon …

Bir yanıt yazın