İngiltere’de ırkçı siyasetçi Türk berberleri hedef aldı

Türk berber dükkanlarının kapatılması gerektiğini söyleyen aşırı sağcı Reform UK Partisi lideri Richard Tice, berberlerin İngiltere’ye zarar verdiği iddiasında bulundu.

İngiltere’de aşırı sağcı ve göçmen karşıtlığıyla bilinen Reform UK Partisi lideri Richard Tice, ülkede yaşayan Türk berberlerle ilgili bir çağrı yaptı.

Buna göre Tice, İngiltere’de çalışan Türk berberlere baskı kurulmasını istedi. Sosyal medya platformu X’te Türk berberlerle ilgili suçlamalarda bulunan Tice, Türklere ait bu dükkanların “para aklayan uyuşturucu çeteleri tarafından kullanıldığını” iddia etti.

Aşırı sağcı İngiliz politikacı kafayı Türk berberlere taktı

Türk berber dükkanlarıyla ilgili art arda tweet paylaşan Tice, “Polis ve yerel yetkililer hiçbir şey yapmıyor. Bilmiyorlar ve yetersizler ya da biliyorlar ve yolsuzluğa bulaşmışlar ya da sadece korkuyorlar.” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili akıl almaz iddialarını sürdüren Tice, Türk berber dükkanlarının İngiltere’deki ortama zarar verdiğini öne sürdü.

İngiltere’ye zarar veriyorlar: Nakit çalıştıkları için vergi kaçırıyorlar

Ayrıca Türk berberlerin sadece nakit para kabul ederek vergi kaçırdığını ve para akladığını da iddia edildi. Tice’ın açıklamalarına Türk berberler tepki gösterirken Reform UK Partisi’nin ırkçı söylemleri, sadece bununla sınırlı değildi.

Reform UK Partisi’nin onursal başkanı Nigel Farage, daha önce Müslüman gençlerin Britanya değerlerinden nefret ettiği yönünde bir açıklama yapmış ve tepki toplamıştı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

FETÖ elebaşısının yeni yerini camdaki etiket ortaya çıkardı

Pensilvanya eyaletindeki Saylorsburg kasabasında etrafı çevrili geniş bir malikânede kalan suç örgütü lideri Fetullah Gülen’in …

Bir yanıt yazın