CHP’den “yerel temizlik” genelgesi!

31 Mart yerel seçimlerinde sandıktan birinci sırada çıkan CHP’de “temizlik” başladı. Seçim sırasında parti aleyhine çalışan üyelerin ihraç edilmesi için tüm teşkilatlara genelge gönderildi.

Türkiye 31 Martta bir kez daha sandık başına gitti. Uzun yıllar sonra ilk kez sandıktan birinci parti olarak çıkan CHP’de seçim öncesi parti aleyhine çalışanlara yönelik ‘temizlik’ çalışması başladı. CHP’den il, ilçe örgütleri ve başkan adaylarına gönderdiği yazı ile parti aleyhine çalışanların ihraç edileceği belirtildi.
CHP’DEN SEÇİM SONRASI İHRAÇ GENELGESİ

Yerel seçimin ardından değerlendirme toplantılarına devam eden CHP, Genel Sekreter Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcıları Gül Çiftci ve Gökan Zeybek imzasıyla, il, ilçe örgütleri ve başkan adaylarına bir genelge gönderdi.

Söz konusu genelgede, 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde CHP’nin elde ettiği başarının parti örgütlerinin özverili çalışmaları sayesinde geldiği belirtilerek, “Her bir partilimiz, yürekten çalışmasını sürdürürken maalesef bazı üyelerimizin partimiz aleyhine, başka parti veya adayların lehine çalıştığı bilgileri edinilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.
ALEYHE ÇALIŞAN İHRAÇ EDİLECEK

Genelgede, CHP Tüzüğünün 68/1-e maddesi olan “Parti adaylarına karşı ya da başka parti adaylarından yana açık ya da gizli çalışmak” fiilinde kesin ihraç cezasıyla cezalandırılması gerektiğinin düzenlendiği vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

“Bu hükme göre partimiz aleyhine açık veya gizli çalışma yürüten üyelerimizle ilgili disiplin süreci doğrudan Merkez Yönetim Kurulumuzca başlatılacaktır. Yerel seçimlerde partimiz aleyhine, başka parti veya aday lehine çalışan üyelerin disiplin kurullarına sevkinin yapılması için bu kişilerin isim ve partideki görevleri ile aleyhe yaptıkları çalışmalara ilişkin delillerin 29 Nisan 2024 tarihine kadar Genel Merkez Yazı İşlerine bildirilmesi gerekmektedir.

Delillendirilmemiş başvuruların işleme konmayacağını hatırlatır, gereğini rica eder, iyi çalışmalar dileriz.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Bakan Şimşek: Enflasyon Mayıs ayından sonra eriyor

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İstanbul’da katıldığı panelde, “Dezenflasyonun eşiğindeyiz” diyerek, enflasyonda bir patikaya …

Bir yanıt yazın