3 savcının görev yaptığı faciada 8 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıktı!

Beşiktaş’ta 16 katlı binada çıkan yangında 29 kişi hayatını kaybederken, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ise olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.
16 katlı binanın en alt katında bulunan gece kulübünde çıkan yangında, 29 kişi hayatını kaybetti. Yaşanan bu gelişmenin ardından Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Tunç, açıklamasında 3 Cumhuriyet savcısının görevlendirildiğini söyledi.

8 şüpheli hakkında gözaltı kararı

Yılmaz Tunç, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; İstanbul’un Beşiktaş İlçesi Gayrettepe Mahallesi’ndeki bir işletmede çıkan yangında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Çıkan yangınla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmış olup, 3 Cumhuriyet savcısı görevlendirilmiştir.

Olay yeri incelemesi ve delil toplama çalışmaları devam etmekte, iş güvenliği ve yangın konusunda uzman 3 kişilik bilirkişi ekibi de yangının çıkış nedeniyle ilgili çalışmalarını sürdürmektedir.

Olayla ilgili iş yeri yetkilisi 3 kişi ile birlikte mesul müdür ve tadilattan sorumlu 1 kişi olmak üzere toplam 5 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiştir.

Soruşturma tüm yönleriyle ve titizlikle sürdürülmektedir. Bakan Tunç’un yaptığı açıklamanın ardından gözaltı sayısı arttı. Olayla ilgili 8 kişi gözaltına alındı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Vahşet! Boşanma aşamasındaki eşine önce tecavüz etti sonra da katletti

Oğlunun yanına gitmek üzere kapıyı açan Yonca Kazan Coşkun, bu sırada içeri giren boşanma aşamasındaki …

Bir yanıt yazın