Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, 8 Mart’ta Türkiye’nin kredi notunun yükseltilmesinin devamı niteliğinde bir karar daha alarak, Türkiye Varlık Fonu’nun kredi notunu “B”den “B+”ya yükseltti ve ayrıca not görünümünü “pozitif” olarak belirledi.

Türkiye’nin kredi notunu artıran ve büyüme beklentisini yükselten kredi ve derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, bu kez de Türkiye Varlık Fonu’nun (TVF) kredi notunu yükselttiğini açıkladı.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye Varlık Fonu’nun (TVF) kredi notunu “B”den “B+”ya yükseltirken, not görünümünü “pozitif” olarak belirledi.

Vadeli döviz cinsinden kredi notu “B”den “B+”ya yükseltildi

Kredi derecelendirme kuruluşundan Türkiye Varlık Fonu’na ilişkin yapılan değerlendirmenin ardından gerçekleştirilen açıklamada, Türkiye Varlık Fonu’nun uzun vadeli döviz cinsinden kredi notunun “B”den “B+”ya yükseltildiği aktarıldı.

Not görünümü “pozitif” yapıldı

Fitch, Türkiye Varlık Fonu’nun not görünümünün “pozitif” olarak belirlendiğini açıkladı. Açıklamada, artırımın 8 Mart’ta Türkiye’nin kredi notunun yükseltilmesinin devamı niteliğinde olduğu belirtildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Almanya’dan savaşı körükleyecek karar!

Alman hükümeti, askeri yardım paketi kapsamında Ukrayna’ya yeni Patriot hava savunma sistemi tedarik edecek. Almanya …

Bir yanıt yazın