Macron, “Ukrayna’ya asker göndermeliyiz” dedi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in müttefikleri, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u, Ukrayna’ya göndereceği herhangi bir askerin, Napolyon’un ordusu ile aynı sonla karşılaşacağı konusunda uyardı.
Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta 2 yıl geride kaldı.

Rusya’nın Ukrayna’daki Rus azınlığı korumak gerekçesiyle başlattığı operasyonda ukrayna ordusuna batılı ülkelerin askeri yardımları devam ediyor.

Macron, “Ukrayna’ya asker göndermeliyiz” dedi

Önceki gün Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, daha da ileri giderek, Ukrayna’ya asker gönderilmesi gerektiğini savundu.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov ise, Batılı ülkelerin Ukrayna’ya asker göndermesi halinde NATO ile Rusya arasında çatışma yaşanma ihtimalinin “kaçınılmaz” olacağını söyledi.

Yaşanan bu kritik demeçlerin ardından, ABD ve İngiltere’nin de bulunduğu çok sayıda Batılı ülke temsilcileri, böyle bir niyetlerinin olmadığını belirtirken, henüz Putin’den bir açıklama gelmedi.

Putin’in dostları, onun adına konuştu: Napolyon’un sonunu yaşarsın

Ancak kendilerini Putin’in müttefikleri olarak gören Rus politikacılar, Macron’u şu sözlerle uyardı:

Ukrayna’ya göndereceğiniz herhangi bir asker, 1812’de Rusya’yı işgali ölüm ve yenilgiyle sonuçlanan Napolyon Bonapart’ın Büyük Ordusu ile aynı sonla karşılaşacak.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Evlenecek çiftlerin ziynet, balayı hariç 600 bin ₺’ye ihtiyacı var!

Evlilik aşamasında yapılan harcamalar, evlilik yolundaki gençlerin önünde engel oluşturmaya devam ediyor. Evlilik teklif ederken …

Bir yanıt yazın