Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu cenazede ayaküstü sohbet etti

Cenaze törenine katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP önceki dönem genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tören esnasında kısa sohbet etti. Tören sonrası açıklama yapan İmamoğlu, “Hal hatır sorduk kendisini de iyi görmekten mutlu oldum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin önceki genel başkanlarından gazeteci yazar Altan Öymen’in eşi Aysel Öymen, 91 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Teşvikiye Camii’nde düzenlenen cenaze törenine CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP önceki dönem genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.  İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu, kısa bir konuşma yaparak taziye dileklerini iletti.

Ayaküstü görüştüler

İmamoğlu, cenaze töreni öncesinde Kılıçdaroğlu’yla ayak üstü bir görüşme gerçekleştirdi.

“Hal hatır sorduk kendisini de iyi görmekten mutlu oldum”

Cami çıkışında gazetecilere açıklama yapan İmamoğlu şu ifadeleri kullandı: Biz Cumhuriyet Halk Partisi ailesiyiz. Bugün acımız büyük, aramızdan Altan Öymen’in eşi rahmetli oldu. Onu ebediyete uğurladık, dolayısıyla yine önceki dönem genel başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’na da hal hatır sorduk.

Selamlaştık. Eğer kalacaksanız vaktiniz olursa misafir etmek isteriz dedik. Özel bir program planlamış bu akşam. Hal hatır sorduk kendisini de iyi görmekten mutlu oldum. Allah sağlığını sıhhatini versin. İnşallah sağlıkla hep güzel günlerde bir arada olalım.

Kılıçdaroğlu lansman toplantısına katılmadı

Geçtiğimiz günlerde Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ikinci kez aday gösterilmesinin ardından adaylık lansman programı, Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı.

İBB lansman programına partinin tüm eski genel başkanları davet edilirken Kemal Kılıçdaroğlu, davete rağmen programa gelmedi.

Kılıçdaroğlu’nun adını anmadı

Genel seçimler öncesi ‘baba ve oğul gibiyiz’ diyen İmamoğlu ise 2,5 saatlik konuşmasında Kılıçdaroğlu’nun adını anmadı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Bakan Şimşek: Enflasyon Mayıs ayından sonra eriyor

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İstanbul’da katıldığı panelde, “Dezenflasyonun eşiğindeyiz” diyerek, enflasyonda bir patikaya …

Bir yanıt yazın