27 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacak!

Cumhurbaşkanı kararı ile 2024 yılında istihdam edilecek 27 bin sözleşmeli sağlık personelinden 23 bin 464’ü uzman tabip, 3 bin 498’i ise tabip olacak.

Sağlık sektöründe önemli adımlar atılmaya devam ediyor…Bu kapsamda alınan son karar, sağlıkçılara istihdam sağlayacak.Gözlerin çevrildiği sözleşmeli sağlık personeline ilişkin karar Resmi Gazete’de yer aldı.

27 bin sözleşmeli personel alımı yapılacak

Kararda, 2024 yılında sözleşmeli sağlık personeli olarak istihdam edilecek personel sayısı belirlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla alınan karara göre eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli yürütülebilmesi amacıyla personel sayısı 27 bin olarak tespit edildi.

Buna göre 1 Ocak’tan itibaren geçerli olmak üzer;

  • 23 bin 464 uzman tabip,
  • 3 bin 498 tabip,
  • 25 sağlık memuru,
  • 9 ebe,
  • 2 hemşire,
  • 1 diyetisyen ve 1 sağlık teknikeri istihdam edilecek.

Alımlar ne zaman?

Sağlık Bakanlığı’nca alınacak olan personel alımı haritası henüz açıklanmadı. Alımların hangi yol izlenerek ve hangi tarihlerde yapılacağı yeni yol sonrası ilan edilecek.

Açıklanan branşlar için ayrı ayrı belirlenecek başvuru şartları da hazırlanıyor. Detaylara ilişkin açıklamalar için gözler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya çevrildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Başkan Erdoğan, Mahmud Abbas’la görüştü: İsrail bu zulmün hesabını verecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile telefonda görüştü. Erdoğan, görüşmede, İsrail’in barbarca saldırıları …

Bir yanıt yazın