Orban: Türkiye olmadan Macaristan’ın güvenliği yok

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ortak düzenlenen basın toplantısında, “Türkiye olmadan Macaristan’ın güvenliği yok” dedi.

Son dakika Viktor Orban haberleri: Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ortak düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Orban, Türkiye’nin AB üyeliğine Macaristan hükümeti olarak tam destek verdiklerini belirtti.

‘TÜRKİYE OLMADAN MACARİSTAN’IN GÜVENLİĞİ YOK’

Macaristan Başbakanı Victor Orban, “Türkiye olmadan Macaristan’ın güvenliği yok.” değerlendirmesinde bulundu.  Macar Başbakan, ülkesi ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin önemine işaret ederek, “Bugün ilişkilerimizi kapsamlı stratejik işbirliğine yükselttik. Bundan ötesi, daha yükseği var mı bilmiyorum. Diplomatik dilde bunun dostluk ve kardeşlik olarak en güçlüsü olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.

‘ÖNÜMÜZDEKİ YÜZYIL SİZİN OLACAK’

Orban, Türkiye’nin gelecek yüzyıl için ortaya koyduğu projelerin önemine atıfta bulanarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ithafen, “Önümüzdeki yüzyıl için çok büyük bir proje ortaya koydunuz. Önümüzdeki yüzyıl sizin olacak. Buna inandık, anlaşmalar yaptık.” ifadelerini kullandı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Evet-Hayır yarışmasının ünlü ismi Erkan Yolaç vefat etti

‘Evet-Hayır’ yarışması ile hafızalarımıza kazınan, televizyon dünyasının ünlü isimlerinden Erkan Yolaç, uzun süredir tedavi gördüğü …

Bir yanıt yazın