Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den DEM ile CHP’yi hoplattıran konuşma!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) devam eden bütçe görüşmelerinde, bakanlığına ilişkin bilgiler paylaştı. Bakan Tekin konuştuğu esnada, DEM parti ve CHP sıralarından sesler yükseldi.

Bakan Tekin, bakanlığın STK’larla imzaladığı protokolleri anlatırken “Sizin tarikat cemaat dediğiniz, bizim STK dediğimiz yapılarla toplasanız 10 tane protokolümüz vardır. Onlarla da protokol yapmaya devam edeceğiz. Protokol yaptığımız bu STK’lar, sizin çocukları dağa çıkarmanıza engel olduğu için çatlıyorsunuz. Onlardan siz bunun için rahatsızsınız. Ben o STK’larla protokol imzalamaya devam edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) 2024 yılı bütçelerinin görüşmeleri devam etti. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Meclis Genel Kurulu’nda katılarak konuşma yaptı. MEB’in protokol imzaladığı STK’larla ilgili bilgi veren Bakan Tekin,”Milli Eğitim Bakanlığı şu anda 2023 yılı itibarıyla geçerli 2 bin 709 tane protokolümüz var. Bu protokollerden 1167 tanesi resmi kurumlarla, 550 tanesi STK’larla, 986 tanesi ise TEMA’dan Kızılay’a bir sürü STK’yla…” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığının STK’lerle yaptığı protokollere ilişkin iddialara değinen Bakan Tekin, şunları söyledi: “Defalarca söyledik; biz STK’lerle protokol yapıyoruz, aklınıza gelebilecek, Türkiye’de eğitim öğretim sürecine destek olabilecek bütün STK’lerle protokol imzalıyoruz. Ama hiçbir Allah’ın kulu şunu söyleyemez; ‘Herhangi bir STK’ye bir tek kuruş kamu kaynağını ödediniz’ diyen kimse olamaz, böyle bir şey yok.

Arkadaşımız bu rakamı nereden uyduruyor, bilmiyorum. ‘Yalan söylüyor’ demiyorum, nezaketsizlik olmasın ama o rakamı nereden aldıysa gelsin bizimle paylaşsın, biz de kendisine söyleyelim. Biz burada size bütçemizin hesabını veriyoruz. Sizin söylediğiniz rakamı bir tarafa bırakın, ‘bir tek kuruş dahi bahsettiğiniz herhangi bir STK’ye kaynak aktarılmamıştır.’ diyorum. Başka nasıl izah edilir, bilmiyorum.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Almanya’dan savaşı körükleyecek karar!

Alman hükümeti, askeri yardım paketi kapsamında Ukrayna’ya yeni Patriot hava savunma sistemi tedarik edecek. Almanya …

Bir yanıt yazın