Gazze’de şehit düşen kardeşlerimiz için haydin “Sela”ya!

İsrail’in Filistin’e yaptığı soy kırım saldırılarında hayatını kaybedenler ve bu katliama sessiz kalan tüm İslam aleminin yeniden dirilmesi için bir sela videosu hazırladık

Siyonist ve katliamcı İsrail’in yaptığı ilk günlerde Türkiye genelindeki camilerde öğle namazı öncesi sela okunmuş, hayatını kaybedenler için öğle namazını müteakip gıyabi cenaze namazı kılınmıştı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, o dönemde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İsrail’in Filistin’de yaptığı saldırılarda vahşice katledilen Müslüman kardeşlerimiz için bugün öğle namazı öncesi bütün camilerde salalar okunacak ve öğle namazını müteakip gıyabi cenaze namazı kılınacaktır.” ifadelerini kullanmıştı.

Ancak sadece o gün değil her gün yüzlerce çoluk-çocuk, kadın- genç-yaşlı acımasızca Envajenist ABD’nin İsrail’e verdiği bombalarla katlediliyor. Dünya ise bu vahşet karşısında sessizliğini koruyor. Diyanet işleri başkanlığımızı her Cuma günü Gazze’de şehit düşen kardeşlerimiz için namaz öncesi sela okutmaya davet ediyoruz.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Almanya’dan savaşı körükleyecek karar!

Alman hükümeti, askeri yardım paketi kapsamında Ukrayna’ya yeni Patriot hava savunma sistemi tedarik edecek. Almanya …

Bir yanıt yazın