55 İl Başkanı’ndan Kılıçdaroğlu’na destek: Genel başkanımıza inancımız tamdır

CHP Genel Merkez’de bir araya gelen 55 İl Başkanı, yaptıkları açıklamada “Biz Genel Kurul sürecinde irademizi ortaklaştırdık. CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldık” dedi.
CHP’de kurultay heyecanı sürüyor.

Mayıs seçimlerinden sonra başlayan değişim kaosunda artık son viraja girildi.

İllerde yönetimlerin ve delegelerin belirlenmesinin ardından, 4-5 Kasım’da büyük kongre gerçekleştirilecek.

Sayılı günlerin kaldığı kurultay öncesi, seçilen il başkanları kurultayda desteklediklerini adaylarını açıkladı.

İlk açıklama İstanbul’dan geldi.

Değişimcilerin desteğiyle İstanbul İl Başkanı seçilen Özgür Çelik, genel başkanlığa aday olan Özgür Özel’e desteğini açıkladı.

Bu gelişmenin ardından 55 İl Başkanı, CHP Genel Merkezi’ne geldi.

55 İl Başkanı’ndan Kılıçdaroğlu’na destek

CHP Genel Merkezi’nde il başkanları adına açıklamayı, CHP Ankara İl Başkanı Ümit Erkol okudu.

Erkol, şu ifadeleri kullandı:

Biz Genel Kurul sürecinde irademizi ortaklaştırdık. CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldık. Sayın Kılıçdaroğlu’nun yaklaşık 900 delegeyle yeniden seçileceğini öngörüyoruz.

“Kılıçdaroğlu’na inancımız tamdır”

CHP 38. Kurultayının CHP geleneklerine uygun olarak demokratik bir yarışa sahne olacağına, önce yerel seçimlerde daha sonra genel seçimlerde partimizi iktidara taşıyacak yenilenmiş yönetimini oluşturacağına inancımız tamdır.

Örgütlerimizde mahalleden başlayan ilçe ve il örgütlerinde devam eden yenilenme sürecinin Sayın Genel Başkan liderliğinde kesintisiz devam edeceğine inanıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 81 il başkanından 56’sı son bir yıl içerisinde göreve gelmiş, aralarından 49’u son kongrelerde göreve getirilmiştir. Örgüt il başkanlarımızın çok büyük bir kısmı yenilenmiştir. Örgütlerimiz yenilenen örgütleriyle yeni bir heyecanla iktidar yürüyüşüne hazırdır. Yenilenmenin kaynağı ve itici gücü örgütlerdir. 100 yaşını tamamlamış Cumhuriyet’i ikinci yüz yılında demokrasi ile taçlandıracak yenilenecek yönetim kadrolarımızı 38. Kurultayımızda örgütlerin iradesi ile belirleyeceğiz.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Evet-Hayır yarışmasının ünlü ismi Erkan Yolaç vefat etti

‘Evet-Hayır’ yarışması ile hafızalarımıza kazınan, televizyon dünyasının ünlü isimlerinden Erkan Yolaç, uzun süredir tedavi gördüğü …

Bir yanıt yazın