Suriye’deki PKK/YPG hedeflerini böyle vurduk!

Dün Dış İşleri Bakanımız Hakan Fidan’ın dünyayı uyarmasının üzerinden 24 saat geçmeden beklenen operasyon başlatıldı. PKK/YPG ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirilerek Suriye’nin kuzeyinden ülkemize ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve sınır güvenliğimizi sağlamak maksadıyla başlatılan operasyon çok sayıda terörist imha edildi.

Alınan bilgilere göre, Birleşmiş Milletler Anlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Suriye kuzeyindeki Tel Rıfat, Cizire ve Derik bölgelerinde bulunan terörist hedeflerine 5 Ekim saat 23.00’da hava harekatları icra edilmiş, icra edilen hava harekatlarıyla bölücü terör örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan petrol kuyusu ve depolama tesisi ile içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan 30 hedef imha edildiği bildirildi.

“ÇOK SAYIDA TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ”

Milli Savunma Bakanlığı tarafından başlatılan terörle mücadelede kararlılık açıklamasında, “İcra edilen harekatlarda azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir. Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye tek bir terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir. Bu harekat sırasında; masum sivillerin, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır” denildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Orta Doğu’daki gerilim uçuş trafiğine yansıdı

İsrail ve İran arasında yaşanan gerilimin ardından hava radar sistemlerinde görülen Orta Doğu’daki uçuş trafiği …

Bir yanıt yazın