MİT’ten Suriye’de operasyon: PKK/YPG hedefleri vuruldu

Son dakika haberine göre, Milli İstihbarat Teşkilatı PKK’nın Ankara’da İçişleri Bakanlığı’na yönelik gerçekleştirdiği hain saldırının ardından Suriye’ de PKK/YPG’ye ait bina ve tesisleri hedef aldı.
Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) PKK’nın Ankara’da İçişleri Bakanlığına yönelik gerçekleştiren saldırının ardından, Suriye’de PKK/YPG’ye ait bina ve tesisleri hedef aldı.

OPERASYONLAR PLANLANAN HEDEFE ULAŞINCAYA KADAR DEVAM EDECEK

Ankara saldırısının Suriye’de planlandığı ve eyleme katılan örgüt mensuplarının bu alandan Türkiye’ye geçtiğinin öğrenilmesinin ardından MİT, Suriye’de konuşlu PKK/YPG askeri tesislerinin ve örgütün yönetici kadrolarını hedef aldı.

Hedef alınan tesisler arasında PKK/YPG’nin silah ve mühimmat depoları, saldırı/sabotaj birimleri ve örgüte ait Ar-Ge merkezlerinin yer aldığı belirtildi. Operasyonların, planlanan hedefe ulaşıncaya kadar devam edeceği öğrenildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Kibir abidesi Biden: Dünyanın tek süper gücü ABD

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail, Ukrayna ve Tayvan’a verilen desteklere değinerek, “ABD Silahlı Kuvvetleri sayesinde, …

Bir yanıt yazın