Yunanistan’ı Elias Fırtınası vurdu, eğitime ara verildi

Yunanistan’ı Elias Fırtınası vurdu. Elias Fırtınası nedeniyle birçok noktada sel ve su baskınları yaşandı. Yunanistan, Daniel’in ardından şimdi de Elias Fırtınası’yla mücadele ederken, Ftiotis, Teselya ve Mora Yarımadası’ndaki birçok yerleşim bölgesinde eğitime ara verildiği bildiriliyor.

Meteorıloji Uzmanlarının “Elias” adını verdiği kötü hava akımı nedeniyle ülkede sağanak, dolu, şiddetli rüzgar ve sıkça yıldırım düşmesi yaşandı.  Sel ve su baskınları meydana geldi. Elias Fırtınası, Yunanistan’ın orta kesimlerini ve başkent Atina’nın da içinde bulunduğu Attika bölgesini şidetli bir şekilde etkiledi.  Fırtınanın neden olduğu şiddetli yağış nedeniyle birçok noktada sel ve su baskınları meydana geldi.

Eğitime ara verildi

Yetkililer, vatandaşlardan gereksiz seyahatlerden kaçınmalarını isterken, Ftiotis, Teselya ve Mora Yarımadası’ndaki birçok yerleşim bölgesinde eğitime ara verilirkenLiman kenti Volos’ta ise cadde ve sokaklar göle döndü.

Volos Belediye Başkanı,”Hayatınızı koruyun” dedi

Volos Belediye Başkanı Achilleas Mpeos yaptığı açıklamada, “Durum kontrolden çıkıyor. Kendinizi evlerinize kapatın, üst katlara çıkın, hayatınızı koruyun” dedi. Sel ve su baskınlarında şu ana kadar ölen ya da yaralanan olmazken, bazı araçlar sel sularında sürüklendi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türk Hava Yolları, 6 kıtada bayramığızı göklerde dalgalandırıyor

Türk Hava Yolları, Avustralya’nın Melbourne şehrine ilk uçuşlarını bugün başlattı. İlk etapta Singapur üzerinden aktarmalı …

Bir yanıt yazın