MİT gururla sunar! PKK’nın sözde Sincar sorumlusu Mesut Celal Osman öldürüldü

Irak’ın kuzeyindeki Sincar’da düzenlenen operasyonda, PKK/KCK’nın sözde Sincar eyalet sorumlusu Mesut Celal Osman etkisiz hale getirildi.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), hain teröristlere göz açtırmıyor. Nokta operasyonlarına hız kesmeden devam eden MİT, terör belasının kökünü kazıyacak. Her geçen gün bir başarılı haberin daha geldiği teşkilat bu kez Irak’ın kuzeyinde kendisini gösterdi. Sincar’da düzenlenen operasyonda bir terörist daha sarı torbaya girdi. MİT, bu kez PKK/KCK’nın sözde Sincar eyalet sorumlusu Mesut Celal Osman’ı hedef aldı.

MİT, takibe aldı
Suriye’deki gençleri silah zoruyla örgüte alan ve güvenlik güçlerine karşı düzenlenen eylemlerin talimatını veren “Zagros Çekdar” kod adlı Mesut Celal Osman’ın, 2018’de Suriye’den Irak’a geçtiği tespit edildi.

Güç kaybı yaşayan örgüte destek için görevlendirildi
Teşkilatın saha ajanları; örgütün sözde Sincar eyalet sorumluları arasında bulunan Mesut Celal Osman’ın, MİT operasyonları nedeniyle Sincar’da güç kaybı yaşayan örgüte destek olmak için görevlendirildiğini öğrendi. Ardından harekete geçen askerler, Mesut Celal Osman’ı yakın takibe aldı.

Toplantıya giderken MİT yakaladı…
Terörist Mesut Celal Osman, MİT’in bölgedeki saha ajanlarına karşı alınacak tedbirler gündemli toplantıya gittiği sırada gerçekleştirilen operasyonla etkisiz hale getirildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Sokak köpekleri konusunda CHP’den bir deli yürek başkan çıktı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, başıboş sokak köpekleriyle ilgili konuştu. Yavaş açıklamasında, “Hayvanseverlere saygı …

Bir yanıt yazın