Paşinyan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yemin törenine katılacak

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin törenine katılmak üzere yarın Türkiye’ye gelecek.
Türkiye tarihi seçimini geride bıraktı. 28’inci Dönem Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri geride kalırken kesin sonuçlar ise Resmi Gazete’de yayınlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclis’inde ise bu kapsamda hazırlıklar tamamlandı. Bu kapsamda milyonlarca vatandaşın ve yeni milletvekillerinin beklediği gün de geldi. 28. Dönem milletvekilleri, Genel Kurul’da yemin ediyor..

Yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan da yarın Meclis’te yemin edecek. Törenden dünya liderleri de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında olacak..

Paşinyan da katılacak
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarınki göreve başlama törenine katılacağı öğrenildi..

20’ye yakın ülkeden lider Ankara’da olacak
Öte yandan törene aralarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Kazakistan, Cezayir, Macaristan, Ruanda’nın da olduğu 20’ye yakın ülkenin devlet ve hükümet başkanının katılması bekleniyor.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Osmaniye’ye hızlı tren gelecek

Osmaniye’nin ulaşım ağının güçlenmesi için hayata geçirilen projelerinin karayolu ile sınırlı olmadığını vurgulayan Ulaştırma ve …

Bir yanıt yazın