Tehlikeye dikkat! Altılı masa yeni “15 Temmuz”ları ve “kaosu” hazırlıyor!

Firari FETÖ’cülerin uzun zamandır muhalefeti gazlaması sonrası FETÖ’cüler tarafından sevinçle karşılanan cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun KHK vaatleri, ’15 Temmuz darbe girişimi’ gibi hainliklere zemin hazırlıyor.

Türkiye Cumhuriyeti devleti, içinden temizlediği FETÖ‘cü teröristlerin tekrar devlete sızma tehlikesiyle karşı karşıya. 15 Temmuz 2016 alçak darbe girişiminde 248 vatandaşımızı şehit eden, 2196 vatandaşımızı ise yaralayan, darbe girişimi gecesi Emniyet Müdürü Turgut Aslan‘ın kafasına kurşun sıkan, kahraman Ömer Halis Demir‘i şehit eden FETÖ’cü hainler, altılı masanın adayı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun isminin açıklanmasıyla yeniden devletin can damarlarına sızmanın planını yapmaya başladı. Altılı masa paydaşları ise bugüne kadar yaptıkları açıklamalarla bu girişimi destekleyerek KHK‘lılara geri dönüş sözleri verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu‘nun katıldığı bir canlı yayında KHK ile görevden uzaklaştırılan FETÖ’cüler için tüm çalışmaların tamamlandığını seçimi kazanmaları durumunda 1 ay içerisinde FETÖ’cülerin göreve iade edileceğini açıklamasının ve bugün altılı masanın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Az önce televizyonların olduğu yerde de söyledim. KHK’lıların tamamını göreve iade edeceğiz.” cevabının ardından Altılı masa-FETÖ ilişkisi tekrar gündeme geldi.

Kılıçdaroğlu, 17-25 Aralık operasyonları ve sonrasındaki 15 Temmuz alçak darbe girişimi sonrası devlete sızan ve tespit edilmelerinin ardından görevden alınan FETÖ’cülerin oylarını almak için uzun zamandır yoğun çaba sarf ediyor. Bulunduğu hemen hemen her platformda FETÖ’cülere göreve dönüş sözü veren Kılıçdaroğlu, bugün de aynı vaatte bulundu. Kılıçdaroğlu, bir kişinin kendisine sorduğu KHK sorusuna “KHK’lıların tamamını göreve iade edeceğiz.” diyerek cevap verdi. 

Dün de CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu bir televizyon programında KHK’lıların kamudaki işlerine geri dönüşü için çalışmaların tamamlandığını ifade ederek “KHK ile ilgili olarak şunu söyleyeyim; CHP milletvekili olarak söylüyorum ki genel başkanımızın tüm konuşmalarına atıfla, tümünün haklarının ilk 1 ayda iade edileceği, kamuda görevlerine başlayacaklarını ve özlük haklarının iade edileceğini her ortamda söylüyoruz. Bu bir maddelik düzenlemedir aynı zamanda. Onun bütün hazırlıkları yapıldı şu anda.” dedi.

Son günlerde yaşanan gelişmeler sonrası altılı masadaki isimlerin ve FETÖ’cülerin bugüne kadar birbirlerine yönelik söylemleri akıllara geldi. Muhalefet bloğu ve firari FETÖ’cüler bugüne kadar birçok kez birbirlerine gerek açıktan, gerekse gizli mesajlar gönderdi.

FETÖ’cüler altılı masadaki ortaklarını överken, altılı masadan ise onlara türlü vaatler verildi. Yaşananlar sonrası 14 Mayıs‘ta gerçekleşebilecek olası bir iktidar değişiminin ardından FETÖ’cü hainlerin görevlerine dönmesinin, bundan sonraki dönemlerde Türkiye’de yeni ’15 Temmuz’lara zemin hazırlamasından endişe ediliyor. 

FETÖ’CÜLER ALTILI MASAYI BÖYLE GAZLADI

FETÖ’cülerin altılı masaya yönelik açıklamalarından bazıları şu şekilde sıralanıyor;

 • Hakan Şükür: Bölüşürsek tok oluruz. Bölünürsek yok oluruz. Buyurun dostlar buyurun Halil İbrahim Sofrasına. İnanç, düşünce, ideoloji, kimlik ayırt edilmeyeceği 85 milyon insanımızın cumhurbaşkanı adayı Sayın Kılıçdaroğlu, hayırlı ve yolunuz açık olsun
   
 • Hakan Şükür: Milleti yani hepinizi ilgilendiren, Millet ittifakının mutabakat metni özetini okuyun okutturun. Herkesin kendini ve istediklerini bulacağı önemli konular var. Birlikten kuvvet doğar diyerek, Milleti bir arada tutma çabasında olanları yürekten alkışlamak gerek.
   
 • Burak Çopur: Sevgili arkadaşlarım, dostlarım, takipçilerim!  Masaya baskıyı biz kurduk, masanın liderleri masayı birleştirdi ve masanın bacaklarını daha fazla sağlamlaştırdı. İyi Parti ve HDP’nin arasında normalleşmeyi de bizler gerçekleştireceğiz.  Bunu da başaracağız, hep birlikte!
   
 • Savaş Genç: Benim bulabildiğim son formül. Madem Kılıçdaroğlu’ndan vazgeçilmeyecek ve arkasında durulacak. O zaman yapılması gereken şey şu: Ekrem İmamoğlu’nu başkan yardımcısı olarak atayacak. Hatta belki de Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı başkan yardımcısı olarak atayacak. Ve net bir şekilde meydan meydan onlarla gezecek.”
   
 • Adem Yavuz Arslan: 2023’te memlekete dönebilir miyiz acaba ?
   
 • Emre Uslu: Millet İttifakı’nın mutabakat metnine dair yorumum: Buna da şükür
   
 • Emre Uslu: Bir parti açıkça “iktidara gelince bütün KHK’lıları görevine iade edeceğiz” diyene kadar TC normalleşmeyecek, merkez sağ yerine oturmayacak. Bu yüzden “KHK’lılar görevdeyken bu ülke ALTIN ÇAĞINI YAŞADI, yeniden bir KALKINMA VE DEMOKRASİ için KHK’lılar göreve” diyecek parti lazım

ALTILI MASADAN KHK VAATLERİ

FETÖ’cülerin kendilerini gazlamasına altılı masa ortakları da sessiz kalmadı. Altılı masanın tüm liderleri farklı farklı tarihlerde KHK’lılara yönelik işe geri dönüş sözleri verdi.

Altılı masa ortaklarından yapılan KHK vaatlerinden bazıları şu şekilde sıralanıyor;

 • Daha önce kamudan atılan PKK yanlısı 1100 akademisyeni bir hafta içerisinde görevlerine iade edeceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısını düzenlemek için gittiği Samsun’da “KHK’lıların tamamını görevlerine iade edeceğiz” vaadinde bulundu.
   
 • KHK’lıların yasal, mali ve sosyal haklarını iade edeceklerini söyleyen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “İsimlerinin yer aldığı tüm listeleri de kamu kurum ve kuruluşlarının kayıtlarından sileceğiz.” dedi.
   
 • KHK’lıların özlük haklarının verilmesi için çalışma yaptıklarını kaydeden İyi Parti lideri Meral Akşener, “Bu insanlar açlığa mahkum edilmemeli” açıklamasında bulundu.
   
 • “KHK mağdurlarının feryâdı Arş-ı Alâ’ya ulaştı, sadece sağır taklidi yapanlar duymuyor” diyen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “İktidarımızda, hakkı gasp edilenlerin tüm haklarını eksiksiz kendilerine iade edeceğiz” söyleminde bulundu.
   
 • Devletin tutumunu eleştiren Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, KHK’lılara cüzamlı muamelesi yapıldığını iddia etti.
   
 • PKK’lı terörist için yas tutan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, olası bir iktidar değişiminde ilk yapılacak işlerden birinin KHK’lılarla helalleşmek ve haklarını iade etmek olduğunu söyledi. 
   
 • Koronavirüs salgınını bahane eden Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, KHK’larla ihraç edilen sağlık görevlilerinin göreve geri çağrılmaları gerektiğini söyledi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Bunlar nasıl Müslüman? İki Arap ülkesinden İran’a operasyon darbesi!

İran’ın, İsrail’e çok sayıda füzeyle düzenlediği misilleme saldırısı öncesinde Suudi Arabistan ve BAE’nin ABD’ye saldırıyla …

Bir yanıt yazın