Kılıçdaroğlu’ndan HDP’ye yeşil ışık: Soframızı büyütelim

Meral Akşener’in ayrılığı ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun birleşelim mesajı, HDP’nin aday çıkarma kararını değiştirdi.

Türkiye’de seçim gündemi oldukça hareketlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a rakip bulmak için bir araya gelen 6’lı masa, 12’nci toplantının ardından anlaşamayınca dağıldı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, adaylık için gösterilen Kemal Kılıçdaroğlu’nun ismini kabul etmeyince masadan kalktı.

Birleşelim daveti verdi

Bu ayrılığın ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ben birleştiririm. Birleştirmeye de devam edeceğim, sofra büyümek zorunda. Bunu da kimse durduramaz.” diyerek HDP’ye mesaj verdi.

Meral Akşener’in varlığından dolayı 6’lı masanın adayına destek vermeyen HDP, kendi cumhurbaşkanı adayını çıkarma kararı almıştı.

Aday çıkarma rafa kaldırıldı

Depremlerden sonra bu konuda bir kez daha toplanma kararı alan parti yetkilileri, aday çıkarıp çıkarmama kararı için Kılıçdaroğlu’nun adaylığının kesinleşmesini bekledi.

Kemal Kılıçdaroğlu isminin netleşmesinin ardından HDP, aday çıkarmaktan vazgeçti ve CHP Lideri’ne destek verme kararı aldı.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan HDP'ye yeşil ışık: Soframızı büyütelim

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türkiye, düzensiz göç açıklamakta transit bir ülke olmaktan çıktı

Düzensiz göçle mücadeleler sonucunda Türkiye transit bir ülke olmaktan çıktığını ve rotanın değiştiğini belirten İçişleri …

Bir yanıt yazın