1999 depreminde yaşanılan yağma haberleri yeniden gündemde

İyi Partili Koray Aydın’ın “1999 depreminde bir tane yağma yaşanmadı, bir gazete haberi bulamazsınız” ifadelerinin ardından arşivden 1999 dönemine ait yağma haberleri çıkmaya başladı..

Türkiye, 6 Şubat’ta yaşanılan depremlerle derinden sarsıldı..

Kahramanmaraş merkezli depremler, 43 bini aşkın kişinin canına mal oldu.

Ülkenin geçirdiği son 19 güne anı anına şahit olan vatandaşlar, büyük bir burukluk yaşıyor.

Her kesimden ekipler canla başla depremzedelere yardımcı olmaya çalışırken, muhalefet yaptığı açıklamalarıyla gündemi değiştiriyor..

Depremin yaşandığı ilk günden bu yana “Mehmetçik sahada yoktu” diyen muhalefet, şimdi de 1999 Gölcük depremini Kahramanmaraş depremiyle kıyaslayarak ortaya yeni iddialar atıyor.

Koray Aydın’ın “1999 depreminde yağma yoktu” iddiası gündem oldu

Dün Habertürk TV’de Mehmet Akif Ersoy’a konuk olan İyi Partili Koray Aydın, “1999 depreminde hiç yağma olmadı. Bir tane gazete haberi bulamazsınız.” demişti. 

Bunun üzerine moderatör Ersoy, “Var, okuyayım mı?” demiş ancak yalanı ortaya çıkan Koray Aydın “Yok öyle bir şey.” diyerek konuyu geçiştirmişti.

1999 yılına ait yağma haberi ortaya çıktı

Yaşanılan olay sonrası, 1999 yılına ait yağma haberleri arşivden gün yüzüne çıktı. 

“Yağmacılara vur emri” başlıklı haberde, Adapazarı ve Düzce’de halkın enkazlardan uzaklaştırılarak güvenli bölgelere yerleştirilmesi üzerine harekete geçen yağmacılara karşı alınan önlemler yer alıyor..

Haberde şu ifadelere yer verildi:

Deprem felaketinden en çok etkilenen bölgelerin başında gelen Adapazarı’nda son iki gündür şikayetlerin artması üzerine polis ve askerlere yağmacılara karşı üç kez uyarı yapmaları, aksi halde bu gruplara karşı silah kullanma talimatı verildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

İran’dan gecenin özeti: Danışıklı şovumuzu yaptık bitti!

İran’ın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilciliği, İran’ın İsrail’e saldırısıyla ilgili, “Bu iş şu an sonuçlandı …

Bir yanıt yazın