Mehmetçik depremzedeler için canla başla mücadelesini sürdürüyor

Kahraman Türk askeri, karadan ulaşılmayan deprem bölgesindeki köylere giderek yardım malzemelerini ulaştırırken aynı zamanda sıcak yemek dağıtımında da görev alıyor.

Türkiye 6 gündür, tarihin en büyük felaketi ile mücadele ediyor.

Kahramanmaraş merkezli 2 şiddetli deprem, büyük yıkımlara, binlerce can kaybına neden oldu.

Geniş bir coğrafyaya yayılarak 10 ili vuran afetin ardından ilk andan itibaren arama-kurtarma çalışmaları başladı.

126’ncı saate girilen asrın felaketinde, bir an olsun umutlarını yitirmeyen ekipler, mucizevi kurtarışlar gerçekleştirdi.

Devletin tüm kurumları afet bölgesine sevk edilirken, yurdun dört bir yanından da gönüllü vatandaşlar depremzedeler için seferber oldu.

Mehmetçik dağlık alanlardaki depremzedeleri unutmadı

Vatandaşını yalnız bırakmayan kahraman Mehmetçik de yine sahada yerini aldı.

Deprem bölgelerinde afetzedelerin elinden tutan kahraman Türk askeri, AFAD tarafından organize edilen yardım malzemelerini vatandaşlara ulaştırıyor.

Öte yandan dağlık alanlarındaki köyleri de unutmayan güvenlik güçleri, malzemeleri helikopterle taşıyarak depremzedelerin yanında oluyor.

Sıcak yemek dağıtılıyor

Ayrıca, seyyar mutfakta da görev alan Mehmetçik, burada ailelere sıcak yemek dağıtımı yapıyor, çocuklarla da yakından ilgileniyor.

İki ana ait görüntüler Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından paylaşıldı.

Yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

*Hava Kuvvetlerimize ait helikopterlerimiz, karadan ulaşımın mümkün olmadığı deprem bölgesindeki köylere helikopterlerle yardım malzemesi taşımaya devam ediyor.

*Hatay Serinyol’da Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından kurulan seyyar mutfak ile vatandaşlarımıza aralıksız sıcak yemek dağıtmaya ve onlarla yakından ilgilenmeye devam ediyoruz.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Almanya’dan savaşı körükleyecek karar!

Alman hükümeti, askeri yardım paketi kapsamında Ukrayna’ya yeni Patriot hava savunma sistemi tedarik edecek. Almanya …

Bir yanıt yazın