Adana’da ’65 kişiye mezar olan apartmanın müteahhidi kaçtı’ iddiası

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Adana’da yıkılan ve onlarca kişiye mezar olan 16 katlı Hasan Alpargün Apartmanı’nın müteahhidi ve oğlunun kaçtığı iddia edildi.

Adana’nın Çukurova ilçesi Güzelyalı Mahallesi’nde bulunan 16 katlı Hasan Alpargün Apartmanı depremle birlikte çöktü.

32 daireli binada arama kurtarma çalışmaları halen devam ederken, şu ana kadar 65 kişinin cansız bedeninin çıkarıldığı öğrenildi.

“Depreme dayanıklı” diyerek pazarladı

Binanın müteahhit firması Alpargün İnşaat’ın sahibi Hasan Can Alpargün’ün 7 yıl önce verdiği röportajda aile şirketi olduklarını aktarırken yapılan binaları da, “Projelerde her şeyden önce dikkat ettiğimiz şey güvenilirlik ve depreme dayanıklılık” sözleriyle pazarladığı belirtildi.

‘Kıbrıs’a kaçtılar’ iddiası

Şirketin genç patronu bir reklam çalışması olarak verdiği röportajda ise “Sıra dışı bir mimar, Hasan Can Alpargün” diye kendini anlattığı aktarıldı.

İnşaat şirketinin internetteki sayfasına girilemezken, baba Hasan Alpargün ve oğlu Hasan Can Alpargün’ün yakınları, ikilinin deprem günü apar topar Kıbrıs’a kaçtığını öne sürdü.

92 kişi yaşıyordu

16 katlı olan ve 32 dairesi bulunan apartmanda toplamda 92 kişinin yaşadığı öğrenildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Konut satışlarına ‘kredi’ ve ‘400 bin dolar’ darbesi!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, konut sektörüne yönelik bir biri ardına yeni mekanizmaları devreye alıyor. Yüzde …

Bir yanıt yazın