Kılıçdaroğlu :İsveç’te devlet zekası yok

Rasmus Paludan’ın, Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim’i yakmasına CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, Paludan için soytarı kelimesini kullandı.

NATO üyesi olmak için Türkiye’nin onayını alması gereken İsveç’te, skandalların ardı arkası kesilmiyor. İsveç hükümeti, aşırı sağcı Rasmus Paludan’a Kur’an-ı Kerim’i yakması için izin verdi.

Polis korumasında Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde eylemini gerçekleştiren Paludan’a, dünyanın birçok noktasından tepkiler yağdı. Bu tepkilere bir yenisi daha eklendi.

TBMM’de CHP Grup Toplantısı’nda konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, ahlak dışı davranışa sert tepki gösterdi.

Paludan’a soytarı dedi
Rasmus Paludan için soytarı ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, yaşanan olayın bir provakasyon olduğunu söyledi.

“Resmi görmek için özel bir zekaya sahip olmak gerekmiyor”
Kemal Kılıçdaroğlu’nun sert ifadeler kullandığı konuşması şu şekilde:

“İsveç’te iğrenç bir olay oldu. Bir soytarıyı getirdiler ve ona bir provokasyon eylemi yaptırdılar. Kutsal kitabımızı elçilik önünde yaktı. Amacının ne olduğu o kadar aşikar ki resmi görmek için özel bir zekaya sahip olmak gerekmiyor.

“İğrenme duygusundan başka bir şey hissetmiyoruz”
Üzülerek ifade edeyim, İsveç yönetimi devlet zekasından yoksun seyretti durdu. Bu oyunun oynanmasına açıkça izin verdiler. O pislik o kadar alçalmış bir adam ki iğrenme duygusundan başka bir şey hissetmiyoruz.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Paketlenmeleri an meselesi! PKK elebaşını övüp halay çektiler

Mersin’de terör örgütü PKK lehine sloganlarla halay çeken terör yandaşlarının polis ekipleri tarafından yakalanması bekleniyor. …

Bir yanıt yazın