1500 metre etkili menzile sahip KN-12’nin Kara Kuvvetleri envanterine girdi

Milli Savunma Bakanlığı, yerli ve milli imkanlarla üretilen Türkiye’nin ilk değişken kalibreli keskin nişancı tüfeği KN-12’nin Kara Kuvvetleri envanterine girdiğini duyurdu.

KN-12, Türk Silahlı Kuvvetleri için bir ilk niteliği taşıyor..

Makine ve Kimya Endüstri (MKE) AŞ tarafından yerli ve milli imkanlarla üretilen Türkiye’nin ilk değişken kalibreli keskin nişancı tüfeği KN-12, Kara Kuvvetleri Komutanlığının envanterine girdi.

“Kara Kuvvetleri Komutanlığımızın envanterine girdi”

Milli Savunma Bakanlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Bağlı kuruluşumuz MKE tarafından yerli ve milli imkanlarla üretilen değişken kalibreli keskin nişancı tüfeği KN-12, Kara Kuvvetleri Komutanlığımızın envanterine girdi. TSK için önem taşıyan KN-12’nin üretiminde emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımızı kutluyoruz.” ifadelerine yer verildi.

KN-12’nin görüntüsü

Açıklamayla KN-12’nin görüntüsü de paylaşıldı.

Türkiye’nin ilk değişken kalibreli keskin nişancı tüfeği “KN-12” envantere girdi VİDEO

1500 metre etkili menzile sahip

Türk Silahlı Kuvvetleri için bir ilk niteliği taşıyan KN-12 Değişken Kalibreli Keskin Nişancı Tüfeği, hem 8,59 x 70 mm hem de 7.62x51mm çapında fişek kullanabiliyor.

İki çap arasında geçiş yapmak için yalnızca tüfek namlusunun değiştirilmesi yeterli oluyor.

Sürgülü (Bolt-Action) mekanizmalı KN-12, 1500 metre etkili menzile sahip. Yaklaşık 7 kilogram ağırlığındaki tüfek, 1 MOA dağılıma sahip.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

5 soruda İbrahim Reisi sonrası İran’ı bekleyen süreç!

Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve hayatını kaybeden heyetinin cenaze merasimleri devam ederken, ülkenin en önemli siyasi …

Bir yanıt yazın