Maşallah! Alman hava yolları ağlarken, THY, uçuş ve yolcu rekoru kırıyor!

Türk Hava Yolları, yeni bir rekora daha imza attı… Sadece 1 günde bin 543 sefer yapıldı, 260 bin 632 yolcu taşındı. THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, “Tarihin en yoğun gününü yaşadık” dedi.
Türk Hava Yolları yeni bir rekora imza attı. THY, dün yolcu ve uçuş rakamlarında tarihinin en yoğun günü yaşadı. Buna göre toplam bin 543 sefer yapıldı, yüzde 87 doluluk oranıyla 260 bin 632 yolcu taşındı.

“Rekor…”
THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, Twitter hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Filoya katılan yeni uçaklar, dünyanın dört bir yanında açılan hatlar, büyüyen bir aile ve sonuç; rekor… Dün 260 bini aşkın misafirimizi yüzde 87’nin üzerinde doluluk oranıyla ağırladık. Türk Hava Yolları tarihimizin en yoğun gününü yaşadık.” diye yazdı.

Dünya’da ilk 10’da yer alıyor
Öte yandan, havacılık güvenliği ve ürün derecelendirme kuruluşu ‘AirlineRatings.com’ tarafından 2022 yılı dünyanın en iyi havayolları listesinde THY, ilk 10’a girdi.

9’ncu sırada yer aldı
Her yıl dünyada en iyi havayollarını değerlendiren Avustralya merkezli derecelendirme kuruluşu, önceki gün 2022 yılının en iyi havayollarını listesini açıkladı.

Şirketlerin tek tek incelenmesiyle hazırlanlanan dünyanın en iyi havayolları listesinde birinci sırada Katar Havayolları, ikinci sırada Yeni Zelanda’nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Air New Zeland, üçüncü sırada ise Birleşik ArapEmirlikleri merkezli Etihad Airways bulunurken, THY ise 9’uncu sırada yer aldı.

Avrupa’nın en iyisi THY
Listede THY Avrupa’nın en iyi hava yolu olarak belirlendi. Sıralamada kârlılığın yanı sıra filo yaşını, çevre ve güvenlik bilgilerini ve yolcu incelemelerini de değerlendiriliyor. DHA’nın haberine göre; koronavirüsün etkilerinin sıralamayı yansıttığı ancak Avrupa’da son dönemde havacılıkta yaşanan rötar ve iptallerin etkilemediği belirtildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Cumhur İttifakı çatırdıyor mu? Bahçeli’den Erdoğan’a destek mesajı neden?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ve CHP Lideri Özgür Özel ile yaptığı görüşmenin …

Bir yanıt yazın