ABD’li general: Olası savaşta ilk hedefimiz Çin’in komuta kontrol mekanizması

ABD Deniz Piyadeleri Komutanı Orgeneral David Berger, Çin’le olası bir savaşta düşmanın komuta kontrol mekanizması ve lojistik unsurlarının öncelikli hedef alacaklarını belirtti.
Washington merkezli Hudson Enstitüsünde konuşan Deniz Piyadeleri Komutanı Orgeneral David Berger, ABD Deniz Piyadelerinin yeni savaş doktrini ve kuvvet dizaynı üzerine değerlendirmede bulundu.

Ukrayna’daki savaş, lojistiğin önemimi ortaya çıkardı
Lojistik konusunun artık istihbarat kadar kritik olduğuna dikkati çeken Berger, operasyon planlamalarında lojistiğin de ilk ele alınan konu haline geldiğini dile getirdi.

Berger, lojistiğin yanı sıra savaş alanına dair bilginin de son derece kritik olduğunu Rusya-Ukrayna savaşında çok net gördüklerini kaydetti.

“Çin’le savaşırsak ilk hedef komuta kontrol ve lojistik”
Çin gibi bir ülke ile karşı karşıya geldiklerinde ABD kuvvetlerinin dayanmasını sağlamak için yapılacaklarının ne olduğunu ilişkin soruya yanıt veren Berger, “İlk başta yumuşak noktaları hedef alacağız. Bu da tahmin edeceğiniz üzere hem lojistik unsurlar hem de komuta kontrol mekanizması.” dedi.

“Çin de aynı şeyi planlıyordur”
ABD’li komutan, ayrıca son 20 yılda Çin’in de Amerikan ordusunun komuta kontrol mekanizmasını nasıl zayıflatacağı üzerine çalıştığını çünkü ABD ordusunun operasyonlarda komuta kontrole çok önem verdiğini bildiğini söyledi.

Berger, “Bir çatışma olursa onlar da bizim komuta kontrol mekanizmamızı hedef alacaktır.” diye konuştu.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Türkiye, düzensiz göç açıklamakta transit bir ülke olmaktan çıktı

Düzensiz göçle mücadeleler sonucunda Türkiye transit bir ülke olmaktan çıktığını ve rotanın değiştiğini belirten İçişleri …

Bir yanıt yazın