Biden yorulmuş muş! Ne zaman silah lobisine karşı duracağız? diyor

ABD’nin Teksas eyaletinde bir ilkokula düzenlenen silahlı saldırı hakkında konuşan ABD Başkanı Joe Biden, “Ben artık bu konudan yoruldum. Ne zaman silah lobisine karşı duracağız?” dedi.
ABD’nin Teksas eyaletinde gerçekleşen ve bir okulu hedef alan saldırıda 18’i öğrenci, 21 kişi hayatını kaybetmişti.

Asya ziyaretinden dönen ve Beyaz Saray’da basın toplantısı düzenleyen Biden, eşi Jill Biden ile gazetecilerin karşısına çıkarak görevini devraldığında böyle bir konuşma yapmak zorunda kalmamak için dua ettiğini aktardı.

Daha 1 hafta önce New York’un Buffalo kentinde bir silahlı saldırı olduğunu anımsatan Biden, ülkede artan silahlı şiddete dikkati çekti.

“Ne zaman silah lobisine karşı duracağız”
Biden, “Tanrı aşkına ne zaman silah lobisine karşı duracağız?” ifadesini kullanarak, Kongre’ye silah satışlarında düzenleme yapılması çağrısında bulundu.

“Ben artık bu konudan yoruldum”
Bütün silahlı saldırılar olmasa da birçoğunun önlenebileceğini ve bunun için de harekete geçilmesi gerektiğini vurgulayan Biden, “Ben artık bu konudan yoruldum.” değerlendirmesini yaptı.

“Neden bu kıyımla yaşamak zorundayız?”
Alınan bilgilere göre Biden, sözlerini, “Bu tarz silahlı saldırılar dünyanın başka yerlerinde nadiren oluyor. Oralarda da akli dengesi yerinde olmayan insanlar var, orada da aile içi problemi olan insanlar var ancak bu tarz toplu silahlı saldırılar bu kadar sıklıkla asla olmuyor. Peki neden Amerika’da oluyor ve biz neden bu kıyımla yaşamak zorundayız?” diye tamamladı.

YORUM!

Dünyaya yapmış olduğunuz zalimlikler, yuvasız bıraktığınız dünya halklarının, annesiz ve babasız bıraktığınız dünya çocuklarının ahı ciğerinizi daha çok yakacaktır. 1972’den beri Türk Milletine silah satışı ve sömürge düzeninizi dürdürebilmek için olmadık oyunlar kurguladınız.

PKK’ya sağlamış olduğunuz silahlarla 50 bin masum insanın canına kıydınız. Ukrayna’da çaylak Zelenski’yi  gaza getirtip vekalet savaşı başlatıp milyonlarca çoluk-çocuk ve kadını mülteci durumuna düşürdünüz. elbette ki yorulacaksınız! Bu kadar kanın vebali omuzlarınızda.

Bütün bu zalimlikleri silah satışı uğruna yapmadınız mı? Ortadoğu’yu ne hale getirdiniz? Yatacak yerin yok Biden. Bu dünyada mazlumların ahı coğrafyanızı yok edecek. Çünkü siz ABD, şeytanın askerleriniz. Kandan besleniyorsunuz. ne zama ki kandan beslenmeyi bırakırsanız o zaman yorgunluğunuz bitmiş olur. Allah mazlumların kanını emen siz ABD’yi ve işbirliği yaptığınız zalimleri bildiği gibi yapsın.  Silah satışını daha da arttırmak için kıymayacağınız can yok. Allah sizleri bildiği gibi yapsın yoksa duracağınız yok.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Haydi 20-21 Nisan’da kafe ve restoranlara boykota

Restoran ve kafelerdeki fiyatların fahiş oranda artmasına tepki yağıyor. Sosyal medyada dile getirilen tepkiler dalga …

Bir yanıt yazın