Joe Biden: NATO’nun tüm müttefikleri Rusya’ya karşı birlik oldu

NATO toplantısı için Avrupa’ya giden ABD Başkanı Joe Biden, açıklamalarda bulundu. Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin’e “NATO toprağına bir santim geçmeyi aklından bile geçirme” dedi.
ABD Başkanı Joe Biden, Polonya’nın başkenti Varşova’ya yaptığı ziyarette Ukrayna krizine ilişkin açıklama yaptı. Açıklamalarında Rusya Devlet Başkanı Putin’e seslenen Biden, “Hiçbir şekilde Rusya, NATO’nun müttefiklerinden herhangi birine zarar vermeyi aklından bile geçirmesin çünkü NATO topraklarının her bir karışını korumak gibi asil bir görevimiz var NATO olarak.” ifadelerini kullandı.
Biden’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: Rusya ekonomisi ilk 20’ye giremeyecek. Ukrayna halkının yanındayız.
NATO’nun tüm müttefikleri Rusya’ya karşı birlik oldu. Rusya, demokrasiyi boğuyor. Avrupa’nın Rusya’ya olan enerji bağımlılığından kurtulması gerekiyor, ABD bu konuda yardıma hazır.
Avrupa’daki Amerikan kuvvetleri, Rus kuvvetlerine karşı savaşmak için değil, NATO müttefiklerini korumak için var.
Bu savaş günler veya aylar içinde kazanılmayacak… Önümüzdeki uzun bir mücadele için kendimizi güçlendirmemiz gerekiyor.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında 3’ü polis 7 kişi tutuklandı

Ayhan Bora Kaplan davasına yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturmasında gözaltındaki 3’ü emniyet görevlisi olmak üzere …

Bir yanıt yazın