Bakanı Özer: Aynı kararlılıkla yüz yüze eğitim devam edeceğiz

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Bakan Özer, “Aynı kararlılıkla yüz yüze eğitim devam edecek” dedi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, koronavirüs salgını döneminde devam eden eğitim-öğretim sürecini değerlendirdi.

Bakan Özer, NTV’de katıldığı programda, salgın dönemindeki kayıpların telafisi için yaz tatilinde yeni bir telafi programı düşünülüp düşünülmediğine ilişkin soruyu yanıtladı.  Özer, “Biz iki şeyi yapıyoruz bu dönemde. Okulları açık tutuyoruz, açık tutmak için gereken tüm çabayı sarf ediyoruz. Son 1,5 yılın oluşturduğu öğrenme kayıplarıyla ilgili ve psikososyal maliyetleriyle ilgili telafi mekanizmaları üretiyoruz.” dedi.

Okulların açık tutulmasının önemine de işaret eden Özer, “Okulları kapatmak çözüm değil, aynı kararlılıkla yüz yüze eğitim devam edecek.” dedi.  Özer, önlemleri üst düzeyde uygulayarak süreci yürüteceklerini belirterek, “En az iki doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 90.” ifadesini kullandı.

Hızlı sonuç veren ve okullarda üretilen testlere ilişkin Mahmut Özer, şunları söyledi: “Bursa’da iki tane anadolu meskel lisesinde hızlı antijen kiti testleri yapılıyor. Onaylanınca okullarda dağıtacağız. Umuyorum Sağlık Bakanlığı’nın ilgili destekleriyle okullarımızda hızlı antijen testleri kitleri kulanmaya başlayacağız. Ümit ediyoruz ki hızlı antijen kitinin ihracat kapasitesi de olacak. Yeni gelişmeleri müthiş bir birikimle yönetmeye pozitif katkısı olacak.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

İBB’de Nagehan Alçı depremi! Murat Ongun, sözcülük görevinden kızağa çekildi

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz İstanbul Büyükşehir Belediyesi sözcüsü Murat Ongun’un kızağa çekildiği öğrenildi. İBB Başkanı …

Bir cevap yazın