Home / Bugünün Manşetleri / CHP’nin helalleşme çağrısına HDP’den yeşil ışık: Aday çıkarmayız

CHP’nin helalleşme çağrısına HDP’den yeşil ışık: Aday çıkarmayız

Kongre ve Meclis toplantılarında PKK marşları ve “Apo’nun fedaileri” sloganlarıyla mesaj veren HDP, Millet İttifakı’nın belirledikleri kriterlere uyması durumunda aday çıkarmayacağını açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamayla, partilerinin geçmişte yaptığı yanlışlardan dolayı ‘helalleşme’ yolculuğuna çıkacağını duyurdu.

Bugün ittifak ortakları CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen ve yaptığı ‘helalleşme’ çıkışını Halk TV canlı yayınında değerlendiren HDP Eş Başkanı Mithat Sancar, yüzleşmeye hazır olduklarını vurguladı.

“BARIŞA GİDEN YOLDA YÜZLEŞMEYE HAZIRIZ”

Kendilerine düşen her sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduğunu ifade eden Sancar, “Söyleyin tartışalım. ‘Toplumsal barışa giden yolda, HDP daha kurucu yol oynar’ gibi bir öneri gelsin, oturup konuşalım. Sorumluluklarımızı yerine getirmeyi söylediğimizde samimiyiz. Kendi sorumluluklarımızla da yüzleşmemiz ve bunlarla da politikamızı değerlendirmemiz gerekiyorsa halkımızla tartışırız.” diye konuştu.

CHP liderinin, topluma güven vermek için böyle bir çıkış yaptığını belirten Sancar, “Kılıçdaroğlu doğru yapmıştır” dedi.

ORTAK ADAY AÇIKLAMASI: KRİTERLERİMİZE UYULURSA…

2019 yerel seçimlerinde yaptıkları ittifakın 2023’te devam edip etmeyeceğine ilişkin de konuşan Sancar, Millet İttifakı’nın belirledikleri kriterlere uyması durumunda aday çıkarmayacaklarını ifade etti.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Check Also

Adalet Bakanlığı’nda devir teslim töreni gerçekleşti

Cumhurbaşkanlığı kararıyla affını isteyen Abdulhamit Gül, Adalet Bakanlığı'ndaki törende görevini yerine getirilen Bekir Bozdağ'a devretti. Resmi Gazete'de yayınlanan kararla, Adalet Bakanlığı'na Abdulhamit Gül'ün yerine Bekir Bozdağ atandı. Atama kararı sonrasında öğle saatlerinde görev değişim töreni gerçekleşti. Törende konuşan Abdulhamit Gül şu ifadeleri kullandı: "Bundan yaklaşık 4 buçuk yıl önce görevi devraldığım Bekir Bozdağ beye görevi [...]

%d blogcu bunu beğendi: