ABD’li diplomat, İstanbul Havalimanı’ndan pasaportunu satarken yakalandı

İstanbul Havalimanı’ndan sahte pasaportla Almanya’ya gitmek isteyen Suriye uyruklu yolcu yakalandı. Sahte pasaportun ABD’nin Beyrut Konsolosluğu’nda çalışan bir diplomata ait olduğu ve 10 bin dolara yolcuya sattığı ortaya çıktı.
Suriye uyruklu R.S., Almanya’ya seyahat etmek için İstanbul Havalimanı’na gitti. Kendi pasaportuyla pasaport kontrol noktasından geçen Suriyeli yolcu arındırılmış salonda ABD’nin Beyrut Konsolosluğu’nda diplomat olarak çalışan D.J.K. ile buluştu.
Yolcu bekleme salonunda bir süre konuşan iki yolcu daha sonra yakın alanda bulunan bir tuvalete girdiler. ABD’li diplomat burada kendisine ait hususi pasaportunu 10 bin dolar karşılığında Suriyeli yolcuya teslim etti.
Pasaportu alan Suriyeli, bir süre daha yolcu bekleme salonunda beklerken, ABD’li diplomat oradan ayrıldı.
YAKALANMAMAK İÇİN ÜSTLERİNİ DEĞİŞTİRDİLER
İstanbul Havalimanı Şube Müdürlüğü ekiplerinin güvenlik kamerasına takılan Suriyeli yolcu bir süre daha orada bekledi. Olay yerine polis ekipleri gelerek yolcunun pasaportunu kontrol etti.
Bu sırada R.S. olay yerinden kaçmaya başladı. Havalimanında bir noktada buluşan ikili, polise yakalanmamak için üstlerini değiştirdi. Bu anlar güvenlik kameraları tarafından takip edildi.
DİPLOMAT VE SURİYELİ YOLCU, POLİS TARAFINDAN YAKALANDI
Güvenlik kameraları tarafından yerleri tespit edilen iki yolcu polis tarafından yakalandı.
Yapılan aramalarda ABD’li diplomatın üzerinden, diplomatik pasaportu ve zarfın içinde bulunan 10 bin dolar para ele geçirildi.
ABD’Lİ DİPLOMAT TUTUKLANDI
Sahte pasaportla ülkeden çıkış yapmaya çalışırken yakalanan Suriyeli yolcu R.S ve ABD’li diplomat D.J.K adli makamlara sevk edildi. Suriye uyruklu yolcu serbest bırakılırken, ABD’li diplomat ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Güneyimizde bize komşu olan İsrail, Suriye’de toprak işgaline başladı!

İsrail, yıllar önce Filistin’i milim milim ele geçirdiği “arazi toplama” formülünü Suriye’nin kuzeyi için de …

Bir yanıt yazın