Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Başkan Erdoğan: Asgari ücrette çok iyi bir artış yapmış olacağız

Başkan Erdoğan: Asgari ücrette çok iyi bir artış yapmış olacağız

Milyonlarca kişinin beklediği asgari ücret zammına ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Asgari ücreti şu ana kadar olmuşun çok çok fevkinde bir artış yapacağız” dedi.

Milyonların gözü kulağı asgari ücrete yapılacak olan zamda… İşçi, işveren ve devlet kesimi bugünden itibaren görüşmelere başlayacak.  2022 yılı asgari ücret beklentisi 5 bin lira dolaylarında olurken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan heyecanlandıran bir açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Asgari ücreti şu ana kadar olmuşun çok çok fevkinde bir artış yapacağız.” dedi. Erdoğan, “Halkımızı ezdirmeyeceğiz, kısa zamanda açıklayacağız.” diye de ekledi.

3600 EK GÖSTERGE

Memurların, aylık maaşlarının, emekli olduktan sonra alacakları aylıkların ve emekli ikramiyelerinin belirlenmesinde büyük rol taşıyan 3600 ek göstergeye ilişkin de konuşan Erdoğan, “’Ama’ ile fakat’ ile konuşmaya gerek yok. O da olacak.” ifadelerini kullandı.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Tunceli’de Eren Kış-6 operasyonu kış şartlarına rağmen aralıksız sürüyor

Tunceli'de Eren Kış-6 Mercan Dağları Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu operasyonu zorlu kış şartları altında devam ediyor. Terör örgütü PKK'yı ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Tunceli'de Eren Kış-6 Mercan Dağları Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu operasyonu 1 metreyi aşkın karların arasında kararlılıkla devam ediyor. Operasyonda, Tunceli [...]

%d blogcu bunu beğendi: