Babacan: Suriyelilerin, Türkiye’nin ekonomisiyle ilgisi yok

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Teke Tek’te Fatih Altaylı’ya konuk olan DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Suriyelilerle alakalı ekonominin Türkiye’nin ekonomisiyle ilgili olmadığını söyledi.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Habertürk TV’de yayınlanan Teke Tek programına katıldı.  Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtlayan Babacan, ekonomiye ilişkin açıklamalarda bulundu.  Türkiye’de yaşayan Suriyelilerle ilgili harcamaların bütçede çok büyük rakamlar olmadığını belirten Babacan, Suriyelilerle alakalı ekonominin, Türkiye’nin ekonomisiyle ilgili olmadığını söyledi.

Babacan, şu ifadeleri kullandı:  “Bizim bütçemizde Türkiye’de yaşayan Suriyelilerle ilgili harcamalar belli. Yurt dışındaki yardım destek belli. Bütçeye baktığımızda çok büyük rakam görmüyoruz. Suriyeliler gelirken sayın Erdoğan çıktı, 30-35-40 milyar dedi. Zımni maliyet diye bir şey var. Gölge bir maliyet ve bunun üzerinden çıkarıyorsunuz. Fiili maliyet o kadar yüksek değil. Üstelik çalışıp da kazanan Suriyeliler de var. AB’den gelen hibe de var. Suriyelilerle alakalı ekonominin, Türkiye’nin ekonomisiyle ilgili olmadığını düşünüyorum. Bu ülke güçlü bir ülke. Suriyeliler geldiğinde yeni bir okul inşa etmedik ki. Dolayısıyla yeni bir yatırım yok. Bu işin sadece cari giderleri var. Sosyal destek, yardım var. Türkiye gibi ülkelerin ekonomisini bunlar belirlemez. Aslolan öngörülebilirlik ve güven ortamıdır.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Din adamlığın batsın! Papa bile Ukrayna’ya silah vermeyen ülkeleri eleştiriyor!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Papa Franciscus, bazı ülkelerin Ukrayna’ya silah vermediğini belirterek, “Ukrayna halkının şehit …

Bir cevap yazın