Yazık ki ne yazık! Cumhuriyet gazetesi, bu haberi dalga geçerek duyurdu

Türkiye’nin Milli Muharip Uçağı’nın ilk parça üretimi dün kamuoyu ile paylaşılırken Cumhuriyet gazetesi, bu haberi dalga geçerek duyurdu.

Türkiye’nin, hava araçları teknolojisindeki başarısı ses getirmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleri doğrultusunda yerli ve milli savunma sanayiinde önemli adımlar atılırken, bu hamleler muhalefeti ve ona yakın medya kuruluşlarını rahatsız ediyor.

Savunma Sanayi Başkanlığı da bu eleştirilere aldırış etmeden projelerini gerçekleştirirken, bir sonraki hedef de Milli Muharip Uçağı…  Bu hedefler doğrultusunda Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Milli Muharip Uçağı’nın ilk parçasını üreterek dün tanıtımını gerçekleştirdi.

Parçanın üretimi birçok kesim tarafından mutlulukla karşılanırken, CHP’ye yakınlığı ile bilinen Cumhuriyet gazetesi ise bu üretimi alay ederek manşetinden duyurdu.  Cumhuriyet gazetesi, üretimle dalga geçtiği manşetinde Yerli uçağın ilk parçası’ tartışma yarattı: “Kalorifer peteği gibi” ifadelerine yer verdi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

5 soruda İbrahim Reisi sonrası İran’ı bekleyen süreç!

Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve hayatını kaybeden heyetinin cenaze merasimleri devam ederken, ülkenin en önemli siyasi …

Bir yanıt yazın