Microsoft, siber saldırı girişimleri Rusya’nın işi!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz
Yıllık Dijital Savunma Raporu’nu yayınlayan Microsoft, siber saldırı girişimlerini derledi. Raporda, vakaların yüzde 58’inin arkasında Rusya’nın olduğu belirtildi.

Son dönemde artan hackleme olaylarına ilişkin Microsoft’tan açıklama geldi. ABD merkezli teknoloji devi, hackleme vakalarının son bir yılda devlet destekli gerçekleştirildiğini belirtti.  Microsoft, tespit edilen hackleme girişimlerini derlediği ve Temmuz 2020- Haziran 2021 dönemini kapsayan “Yıllık Dijital Savunma Raporu”nu yayınladı.

Rusya’ya suçlamaların yöneltildiği raporda, çoğunlukla ABD’deki hükûmet kurumlarıyla düşünce kuruluşlarının hedef alındığı kaydedildi. Arkalarında bir devlet olduğu tespit edilen “hacklenme” vakalarının yüzde 58’inin ardında Rusya olduğu aktarılan raporda, bu olayların çoğunluğunda bakanlıklar gibi ABD hükûmeti kurumları ve ABD’deki düşünce kuruluşlarının hedef alındığı kaydedildi.  Öte yandan sıralamada Rusya’yı yüzde 23 ile Kuzey Kore, yüzde 8 ile Çin takip etti.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Tarım Kredi marketlerinde indirimli fiyatlar için tarih belli oldu

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz 30’dan fazla temel tüketim ürününde indirim uygulanacak. İndirimli fiyat tarihi, 15 …

Bir cevap yazın