Ana Sayfa / Bugünün Manşetleri / Afganistan’da camiye bombalı saldırı: 100 ölü! ABD, DEAŞ’ı diri tutmaya çalışıyor

Afganistan’da camiye bombalı saldırı: 100 ölü! ABD, DEAŞ’ı diri tutmaya çalışıyor

Kunduz vilayetinin Sayed Abad bölgesinde bir camide düzenlenen bombalı saldırıda, çok sayıda ölü ve yaralıların olduğu bildirildi.

Afganistan’da, Taliban’ın başkent Kabil’e girip yönetimi ele geçirmesinin ardından yükselen tansiyon düşmüyor. ABD’nin ülkeden çekilmesiyle artan çatışmaların bedelini, en çok sivil halk ödüyor. Ülkede, sivil halkı hedef alan kanlı saldırılara bir yenisi daha eklendi.  Kuzey bölgesinde yer alan Kunduz vilayetinin Sayed Abad bölgesinde bulunan bir camide, cuma namazı saatlerinde saldırı düzenlendi.

ÇOK SAYIDA ÖLÜ VE YARALI VAR

Gerçekleştirilen bombalı saldırı, camiyi savaş alanına çevirdi. Taliban sözcüsü Zabihullah Mücahid’in yaptığı açıklamada, saldırının hedefi olan caminin Şiilere ait olduğu belirtildi. Saldırıda ölü sayısının 100’ü geçtiği, çok sayıda yaralı olduğu kaydedildi. Görgü tanıkları, saldırının bir intihar eylemi olduğunu ifade etti.

SALDIRIYI DEAŞ ÜSTLENDİ

Mücahid, Taliban güçlerinin bölgeye ulaştığını ve saldırıyla ilgili inceleme başlatıldığını belirtti.  Saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi.

About admin

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Mehmetçik -39 derecede, 7 metre karda vatan görevi devriyesinde!

MSB, Mehmetçik'in 7 metre kar kalınlığı ve eksi 39 derece soğuk havada görev icra ettiği anlara ilişikin bir video paylaştı. Türkiye'nin büyük bir bölümü soğuk ve karlı havanın etkisine girdi. Şehirlerde kar hayatı olumsuz etkilerken vatanın bekçileri, Türk Silahlı Kuvvetleri personeli zorlu hava ve arazi şartlarında görevlerine devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı, 7 metre kar [...]

%d blogcu bunu beğendi: