MHP lideri Bahçeli: Tabipler Birliği salgınla aynı mevzide

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı’nı “Milli bir duruş” olarak nitelendirdi. “İttifakımız 2053 ve 2071 vizyonunun altyapısını adım adım kuracaktır” diyen Bahçeli, Türkiye’nin Cumhur İttifakı’na ihtiyacı olduğunu belirtti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkgün Gazetesi’ne gündeme ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhur İttifakı’nın dağılacağı söylentilerine tepki gösteren Bahçeli, duruşu ve temeli sağlam olan bir ittifakın başkalarının tahrikleriyle zedelenemeyeceğini söyledi.

‘Çılgın Türkler seferde’

Cumhur İttifakı’nın Türk milletinin itifakı olduğunu ifade eden Bahçeli, “Camdan vazo değil ki çatlamaya müsait olsun. Cumhur İttifakı 15 Temmuz 2016’da FETÖ’nün teşebbüs ettiği hain darbe ve işgal hareketi sonrasında, ülkemizin maruz kaldığı çok çetin, çok cepheli saldırılara karşı yerli ve milli bir duruşun doğal sonucudur” dedi.

Kurulan ittifakın sadece bir seçim ittifakı olmadığını vurgulayan Bahçeli, böylesi bir vizyonun taraflarının, günlük siyasi çekişmelerle yüksek hedeflerini heba etmeyeceğini ifade etti..

MHP lideri, Cumhur İttifakı’nın Türk milletini küresel bir güç haline getirecek 2053 ve 2071 vizyonunun altyapısını kuracağını ifade ederek, “Çılgın Türkler seferde. 2023’te cumhurun zaferini yaşayacağız” diye konuştu.

‘Tabipler Birliği salgınla aynı mevzide’

İttifakın ne kadar süreceği ile ilgili de konuşan Bahçeli, Türkiye’nin şartları neyi gerektiriyorsa onun yapılacağının altını çizerek,, “İttifak, millet nereye ve ne zamana kadar devam etmesini istiyorsa o zamana kadar devam eder” ifadelerini kullandı.

Hükümetin salgın politikasını beğenen ve sağlık çalışanlarına teşekkür eden  Bahçeli, “Yapılan mücadeleler, verilen emekler saygıyı hak etmektedir. CHP’nin Kovid’den siyasi rant umması başlı başına fecaattir, sefalettir. Tabipler Birliği ise salgına karşı değil, salgınla aynı mevzidedir” diye konuştu.

‘Aşıyı geciktirmenin sağlık, sosyal ve toplumsal maliyeti çok yüksektir’

Koronavirüs salgını ile ilgili Bilim Kurulu’nun açıklamalarına kulak verilmesinin isteyen Bahçeli, şu değerlendirmede bulundu: “Delta varyantından bahsediliyor. Benim çağrım şudur: Aşı olmayanlar mutlaka aşı olmalıdır. İnsan ve toplum sağlığı bakımından aşı yaptırmak mecburiyettir. Aşıyı geciktirmenin sağlık, sosyal ve toplumsal maliyeti çok yüksektir. Buna da hiç kimsenin hakkı yoktur. Çocuklarımızın tekrar yüz yüze eğitimine tedbirsizlik ve dikkatsizliklerle mani olmayalım.”

‘Felaket tellalları artık ağızlarını kapatmalıdır’

“Aşı konusunda farklı görüşler, farklı iddialar var. İnsanların kafası karışıyor” diyen Bahçeli, “Bir defa ilgili ilgisiz herkes konuşuyor. Televizyonlarda nöbetleşe açıklamalar yapan sözde uzmanlar vatandaşlarımızı endişeye sürüklüyor. Bu yanlıştır. Sağlık Bakanlığımız ne diyorsa, Bilim Kurulumuz neyi söylüyorsa ona uymakla sorumluyuz. Başka bir seçeneğimiz yok. Felaket tellalları artık ağızlarını kapatmalıdır” dedi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Dünyanın en değerli kulübü yeniden Real Madrid

Marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’ın yaptığı araştırmaya göre, geçen yıl birinciliği Manchester City’e kaptıran Real …