Çin’den ABD’ye Vuhan’daki laboratuvarından üst düzey firar!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz

Çin istihbarat yetkilisinin, Vuhan’daki laboratuvarın sırlarıyla birlikte şubat ayında ABD’ye kaçtığı ortaya çıktı.

Çin gizli servisinin, bakan yardımcısı olarak da görev yapan üst düzey yetkililerinden Dong Jingwei’nin, kızıyla birlikte ülkesinden kaçarak 10 Şubat’ta ABD’ye geldiği ifade ediliyor. Doğrulanması halinde bu, Çin’den ABD’ye en yüksek seviyedeki firar olacak. ABDLİ YETKİLİKERE BİLGİ VERİYORMUŞ

Spy Talk kurumu, iç istihbarattan sorumlu Dong’un, koronavirüsün dünyaya yayıldığına inanılan Vuhan Viroloji Enstitüsü’nün çalışmalarıyla ilgili olarak Amerikan makamlarına bilgi verdiğini bildirdi.

ABD Başkanı Joe Biden’ın son zamanlarda U dönüşü yaparak salgının “laboratuvardan sızdığı” ihtimalini ciddi şekilde değerlendirmeye başlamasının arkasında da bunun olduğu sanılıyor. ARAŞTIRMALAR DERİNLEŞTİRİLDİBiden, geçen ay istihbarat kurumlarına virüsün laboratuvardan sızmış olabileceğine dair araştırmalarını iki kat artırmalarını istemişti. Spy Talk, Çin Dışişleri Bakanı ile Komünist Parti’nin dış ilişkiler başkanının, Dong’un iadesini istediğini ama bu talebin ABD tarafından reddedildiğini açıkladı.Kurum, olayları abartmaması ve iddialarının doğru çıkmasıyla biliniyor.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

MİT Başkanı İbrahim Kalın’ın sözleri yeniden gündem oldu!

Bu Makaleyi Sesli Okuyabilirsiniz Hakan Fidan’ın yerine MİT Başkanlığı görevini devralan İbrahim Kalın’ın kainat ve …