Bahçeli: Türkiye’nin erken seçim gibi bir gündemi yoktur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, erken seçim söylemlerine ilişkin, “Türkiye’nin erken seçim gibi bir gündemi yoktur. ” açıklamasında bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu.

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle: “Marmara Denizi’ndeki salya istilası çevre üzerinde bir kez daha düşünmemize yol açmıştır. Bir çevre felaketiyle karşı karşıyayız. Marmara Denizi’ne akan derelerin ıslahını yapmalıyız. Kirli bir denizin çevresinde sağlıklı bir hayat kurulamayacaktır. Çevreyi dikkate almayan her adımın faturası ağır olacaktır.

Alınacak tedbirlere samimiyetle destek vereceğiz. Deniz salyası ile mücadelemizdeki 21 Maddelik eylem planını ve bugün başlatılacak olan ‘deniz temiz seferberliğini’ yürekten destekliyoruz

Bize düşen görev çevre duyarlılığını tesis etmek. Kirli bir denizin çevresinde sağlıklı bir hayat kurulamaz.

DAVUTOĞLU’NA SERT SÖZLER

Devletin en üst makamlarında görev alanların mahremiyetlerine emanet olan konuları ulu orta konuşmaları dün birlikte olduklarını bugün karalamaya çalışmaları münafıklık alâmetidir. Türkiye’de başbakanlık yapmış bir şahsın, kendisiyle birlikte mezara gitmesi gereken sırları döküp saçması, bu devletin kimlerin elinde kaldığına delildir. Ketumiyet yoksa karakter yoktur. Serok Ahmet böyle biridir.

MUHALEFETE ÇAĞRI

Zillet ittifakının asıl ve yedek kadrosunu teşkil eden siyasi partilerin başkanlarının iddiaları yüz kızartıcıdır. Herkesi ilkeli muhalefet anlayışına davet ediyoruz. İktidar ve muhalefet arasındaki münasebet şuursuz bir çekişme, dalaşma halinde soysuzlaşırsa demokratik rejimin atisi yoktur. Siyaset bir savaş hali değildir.

HDP’YE KAPATMA DAVASI

Bu bölücü partinin tüm organları suç işledi ve suç işlemi teşvik-tahrik etti. Anayasa Mahkemesi’nin ikinci kez iade seçeneği kalmamıştır. HDP’nin kapatılması artık hukukun konusudur. Açılmamak üzere kapatılmalıdır.

Bundan sonra gözler Anayasa Mahkemesi’ne çevrilmiştir. Anayasa Mahkemesi’nin ikinci kez iade seçeneği kalmamıştır. HDP’nin kapatılması artık hukukun konusudur. Açılmamak üzere kapatılmalıdır.

2023 seçimlerinde ne olacağından daha önce, devasa olan HDP’nin kapatılması sorunu vardır.

AHMET ŞIK’A SORUŞTURMA

Türkiye devleti katil olsaydı bulunduğun yer mezarlık olurdu. Yeri gazi Meclis değil parmaklıklardır.

MAHMUR’A OPERASYON

Mahmur Kampı terörist ikmal merkezidir. Mahmur’daki operasyon BM elçisini rahatsız etmiştir. Anlaşılan odur ki doğru yolda ilerliyoruz! Masumlara saldırırken de insanlık değerleri aklına gelmiş midir? Terör örgütüyle işbirliği yapan bir ülkenin uluslararası hukuka atıf yapması tamamen bir aldatmadır.

ABD askerleri teröristleri ilk yardım konusunda eğitmiştir. Bu Türkiye’ye kastetmenin başka bir yoludur.

ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Türkiye’nin erken seçim gibi bir gündemi yoktur. Cumhur, geleceğine tarihi haklarına sahip olacaktır. Cumhur ittifakı milletin nazarlık ittifakıdır.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

5 yıl süreyle yasak aşk yaşayan hakim kadın, yasak aşkını tehdit etti iddiası!

Adana’da görev yapan hakim G.A.’nın 5 yıl yasak aşk yaşadığı öne sürülen iş adamı Server …