Merkel: Bir sonraki seçimlerde kesinlikle aday olmayacağım

Almanya Başbakanı Merkel, yeniden aday olup olmayacağı konusundaki spekülasyonlara son noktayı koydu.
Almanya Başbakanı Angela Merkel, kamu yayıncılık kuruluşu ZDF’de, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.
Almanya’da bazı politikacılar, son dönemde Merkel’in beşinci görev dönemine aday olabileceğiyle ilgili spekülasyonları alevlendirmişti.
Diğer yandan sık sık yaşadığı sağlık sorunları ve ayaktayken titremeleriyle gündeme gelen Merkel’in, bir sonraki seçimlerde aday olmayacağı da konuşuluyordu
Korona kriziyle mücadelede seçmenlerin gözünde puan toplayan Merkel’e, beşinci görev dönemi için aday olmayı düşünüp düşünmediği soruldu.
“ADAY OLMAYACAĞIM”
Merkel, bu soruda yeniden aday olup olmayacağı konusundaki spekülasyonlara son noktayı koydu…
“Hayır! Gerçekten!” yanıtını veren Merkel, gazetecinin “Yani ‘hayır’da kararlısınız” sözü üzerine de “Hem de kesinlikle” ifadesini kullandı.
Merkel’e, bu yıl yaz tatilini nerede geçireceği de soruldu. Geçen yıllarda tatilini Napoli Körfezi’ndeki Ischia Adası ve Güney Tirol Dağlarında geçirdiği bilinen Merkel, soruyu “Almanya” diye yanıtladı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında 3’ü polis 7 kişi tutuklandı

Ayhan Bora Kaplan davasına yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturmasında gözaltındaki 3’ü emniyet görevlisi olmak üzere …

Bir yanıt yazın