FIFA, takımların oyuncu değişiklik hakkını 5’e çıkarıyor!

FIFA, koronavirüs salgınının ardından oyuncuların kondisyon eksikliği ve sakatlık durumlarını göz önünde bulundurarak, oyuncu değişikliği hakkını 5’e çıkarma kararı aldı.
Çin’in Vuhan kentinde başlayarak tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını nedeniyle dünyanın birçok yerinde futbola ara verildi.

Günlük hayatın yavaş yavaş normale döndüğü ülkelerde, maçların yeniden başlama tarihiyle ilgili tartışmalar da yapılmaya devam edilirken; FIFA oyuncuların sağlığını korumak adına yeni bir karar aldı.

DEĞİŞİKLİK HAKKI 5 OLACAK
Bu süreçte futbolla ilgili yeni bir değişikliğe hazırlanan FIFA, bir takımın 3 olan oyuncu değişikliği hakkını 5’e çıkarmak istiyor.

Hazırlanan bu teklif, Uluslararası Futbol Birliği Kurulu’nun (IFAB) önerisine sunulacak.

Gereksiz zaman geçirmelerden kaçırmak için bir yarıda en fazla 3 oyuncu değişikliğinin yapılacağı bildirildi. IFAB’ın onay vermesi halinde, ülkelerin bunu değerlendirebileceği vurgulandı.

“AMAÇ SAKATLIĞI DÜŞÜRMEK”
Bir FIFA sözcüsü, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Müsabakalar devam etmeye başladığında normalden daha sıkı bir tempoya girileceği için aşırı yüklenmelerden dolayı sakatlık riski de artacaktır. Bundan dolayı FIFA oyuncu değişikliklerinin 5’e yükseltimesini önerdi. Her takıma maç sırasında 5 oyuncu değiştirme imkanı verilecek. Uzatma anlarında da ilave değişiklik verilecektir.” sözlerini kullandı.

Bu uygulamanın geçerlilik kazanması halinde 31 Aralık 2021’e kadar olan tüm milli maçları da kapsayacağı açıklandı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Bakan Şimşek: Sürekli ve güçlü dezenflasyonun eşiğindeyiz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Londra’da yatırımcılarla yaptığı toplantıda enflasyona ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan …

Bir yanıt yazın