Trump’tan çok konuşulacak Çin hamlesi!

ABD Başkanı Donald Trump, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsü Çin virüsü olarak tanımladı
Trump, paylaşımında “ABD, Çin virüsünden etkilenen bilhassa havayolu ve diğerleri gibi endüstrileri güçlü bir şekilde destekleyecek. Her zamankinden daha güçlü olacağız!” ifadelerini kullandı.
Trump, sosyal medyada kullanmış olduğu “Çin Virüsü” tabirinden dolayı sert tepkiler alırken, pek çok kullanıcı kendisini ırkçılıkla suçladı. Corona virüsü ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Çin’in ardından en çok etkilenen ülke İtalya oldu. İtalya’da olağanüstü durum ilan edilirken sokağa çıkmak yasaklandı. İtalya’da şu ana kadar bin 809 kişi hayatını kaybetti. Çin’de ise ölü sayısı 3 bini geçti. ABD Başkanı Trump ise son dakika bir paylaşımda bulundu.
TRUMP’A TEPKİ YAĞDI
Koronavirüs ile mücadele kapsamında ülkeler peş peşe tedbirler uygularken ABD Başkanı Trump’tan tepki çeken bir açıklama geldi. Sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaşımda bulunan Trump, “ABD, Çin virüsünden etkilenen bilhassa havayolu ve diğerleri gibi endüstrileri güçlü bir şekilde destekleyecek. Her zamankinden daha güçlü olacağız!” ifadelerini kullandı. Trump’a çin virüsü tabirinden dolayı tepki geldi.
ABD’DE 69 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
ABD’de yeni tip korona virüs kaynaklı vaka sayısının 2 bin 700’ü geçtiği ve ölü sayısının ise 69’a yükseldiği bildirildi.
Ülkedeki koronavirüs salgınına ilişkin verileri takip eden Johns Hopkins Üniversitesi’nin açıkladığı güncel rakamlara göre ABD genelindeki koronavirüs vaka ve ölü sayısı artmaya devam ediyor. Şu ana kadar corona virüsünden ölenlerin sayısı 69’a yükseldiği bildirildi.
SİLAH SATIŞLARI ARTTI
Öte yandan salgın nedeniyle asayiş endişesi içinde olan ve bazı Amerikalıların silah satın almaya yöneldiği kaydedildi.
Sosyal medya hesaplarından, silah mağazalarının önünde oluşan kuyrukların fotoğrafları paylaşılırken, özellikle California, New York ve Washington gibi virüs salgınının en çok görüldüğü eyaletlerde silah satışlarında artış olduğu iddia edildi.
TUVALET KAĞIDI BULAMAYINCA POLİSİ ARADILAR
Oregan eyaletinde bazı vatandaşların salgın paniği ile mağazalarda tuvalet kağıdı kalmadığı için acil durum hattı 911’i aramaları polis departmanını kızdırdı.
Oregon polisi Facebook hesabından yaptığı açıklamada, “Bu duyuruyu yapmak zorunda kaldığımıza inanması gerçekten güç: tuvalet kağıdınız bitti diye lütfen 911’i aramayı bırakın. Yardımımız olmadan hayatta kalabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Güneyimizde bize komşu olan İsrail, Suriye’de toprak işgaline başladı!

İsrail, yıllar önce Filistin’i milim milim ele geçirdiği “arazi toplama” formülünü Suriye’nin kuzeyi için de …

Bir yanıt yazın