TOKİ İstanbul’da kura vakti!

Vatandaşı kira öder gibi ev sahibi yapacak 100 bin sosyal konut projesinde önemli aşamaya geçildi. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın desteğiyle TOKİ tarafından yürütülen 221 proje için kuralar açıklanan takvime göre çekilirken, sıra İstanbul’a geldi. İstanbul’da talep toplanan 3 projedeki 10 bin konutun ilk kurası haftaya yapılacak.

İlk kura Tuzla’da 117 bin 650 başvurunun yapıldığı 5 bin 750 konut için yapılacak. Kura töreni, 16-17 Mart’ta gerçekleştirilecek. Kura çekimi Arnavutköy’deki 3 bin 750 konut için 18-19 Mart, Başakşehir’deki 500 konut için de 20 Mart’ta yapılacak.
Vatandaşı kira öder gibi ev sahibi yapacak 100 bin sosyal konut projesinde önemli aşamaya geçildi. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın desteğiyle TOKİ tarafından yürütülen 221 proje için kuralar açıklanan takvime göre çekilirken, sıra İstanbul’a geldi. İstanbul’da talep toplanan 3 projedeki 10 bin konutun ilk kurası haftaya yapılacak. İlk kura Tuzla’da 117 bin 650 başvurunun yapıldığı 5 bin 750 konut için yapılacak.
Kura töreni, 16-17 Mart’ta gerçekleştirilecek. Kura çekimi Arnavutköy’deki 3 bin 750 konut için 18-19 Mart, Başakşehir’deki 500 konut için de 20 Mart’ta yapılacak.

TÖRENLER İPTAL
TOKİ, ‘100 Bin Sosyal Konut Projesi’ kura çekimi törenini Coronavirüs ile mücadele kapsamında iptal etti. İdareden yapılan açıklamada, kura takviminin değiştirilmediği, kuraların aynı tarihlerde noter huzurunda yapılacağı, sosyal medyadan canlı yayınlanacağı kaydedildi.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Sokak köpekleri konusunda CHP’den bir deli yürek başkan çıktı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, başıboş sokak köpekleriyle ilgili konuştu. Yavaş açıklamasında, “Hayvanseverlere saygı …

Bir yanıt yazın