Trump’tan FED’e flaş faiz çağrısı!

Petrol fiyatlarındaki sert düşüşün ardından yaşanan ekonomik karmaşa karşısında ABD Başkanı Trump sessizliğini bozdu ve FED’in faizleri rakip ülkelerin seviyesine indirmesi gerektiğini söyledi.
Suudi Arabistan ve Rusya’nın ham petrol üretimlerinde ek kesinti yapma kararı alamaması nedeniyle petrol fiyatları son 4 yılın en düşük seviyesine geriledi. Bu durumun iki ülkenin ekonomisinin yanı sıra ABD’nin petrol üretimine de zarar vereceği düşünülüyor. Tüm bu yaşanan ekonomik karmaşa karşısında ABD Başkanı Trump sessizliğini bozdu ve FED’e ‘faizleri indir’ çağrısında bulundu.
“FED İÇLER ACISI DURUMDA”
ABD Başkanı Trump, “FED faizleri rakip ülkelerin seviyelerine indirmeli. Diğer ülkeler, gevşek para politikası nedeniyle avantajlı kura sahipler. Fed içler acısı durumda, yavaş hareket ediyor. Lider olmalı, çok geç takip eden olmamalı” dedi..

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Başkan Erdoğan, Mahmud Abbas’la görüştü: İsrail bu zulmün hesabını verecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile telefonda görüştü. Erdoğan, görüşmede, İsrail’in barbarca saldırıları …

Bir yanıt yazın