Sıcak gelişme! İki ülkede F-35 üretimi durdu

Pentagon, koronavirüs dolayısıyla ortaya çıkan endişeler nedeniyle Japonya’daki F-35 savaş uçağı fabrikasında bir hafta boyunca çalışmanın durduğunu, İtalya’da ise işçilerin evden çalışmaya yönlendirildiğini açıkladı.
Pentagon’un üst satın alma yetkilisi ve Savunma Müsteşarı Ellen Lord Washington’daki bir savunma konferansında gazetecilere verdiği demeçte, “Japonya’da, bir hafta boyunca fabrika kapatıldı.” ifadelerini kullandı.
Lord ayrıca İtalya’daki F-35 fabrikasındaki Lockheed işçilerin evden çalışmaya yönlendirildiğini öğrendiğini de söyledi.
F-35 yapımcısı Lockheed Martin ayrıca, virüsle ilgili endişeler nedeniyle çok sayıda uluslararası uçuşun iptal edildiği İtalya’nın Cameri kentindeki fabrikasına olan seyahatleri de de kısıtladığını bunun de üretim hattına etki ettiğini açıkladı.
İtalya, Asya dışındaki koronavirüs salgından en çok etkilenen ülkelerden biri oldu ve ülke Çarşamba günü hastalık nedeniyle iki hafta boyunca okulların ve üniversitelerin geçici olarak kapatacağını duyurdu.
Lockheed yaptığı açıklamada, “İtalya ve Japonya’daki F-35 uluslararası operasyonları üzerindeki etkileri azaltmak için müşterilerimiz ve ortaklarımızla birlikte çalıştığımızı kamuoyuna duyururuz.” açıklamasında bulundu.
Açıklamanın devamında, “Çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği birinci önceliğimiz olmaya devam ediyor. Çalışanlara ABD Dışişleri Bakanlığı’nın rehberliğine uygun olarak kuzey İtalya’ya, Kuzey İtalya’dan seyahat etmekten kaçınmalarını tavsiye ettik.” denildi.
Şirket ayrıca Fort Worth’daki F-35 üretiminin şu anda koronavirüsten etkilenmediğini ve çalışmalarına devam ettiklerini açıkladı.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Evet-Hayır yarışmasının ünlü ismi Erkan Yolaç vefat etti

‘Evet-Hayır’ yarışması ile hafızalarımıza kazınan, televizyon dünyasının ünlü isimlerinden Erkan Yolaç, uzun süredir tedavi gördüğü …

Bir yanıt yazın