Can Azerbaycan’dan duygulandıran mesaj:İzin verin kefenimizi giyelim

İdlib’de meydana gelen ve Türkiye’yi yasa boğan hain rejim saldırısının yankıları sürerken, dost ve kardeş ülke Azerbaycan’dan destek mesajları geliyor.  Azerbaycanlı kardeşlerimiz, sosyal medya üzerinden Türkiye’ye birlik ve dirlik mesajları göndererek bir kez daha kötü gün dostu olduklarını gösterdi.
Türkiye İdlib’de meydana gelen hain saldırı ile yasa boğuldu. 33 Mehmetçik şehadet makamına erişirken Esad rejimine özellikle Batı’dan “içi boş” tepkiler geldi. Samimiyetsiz tepkilere karşılık Türkiye’nin yanında her zaman, her ortamda durduğunu savunan Azerbaycan, yine “İki Devlet, Bir Millet” tanımına yaraşır bir tavır sergiledi.
Haber7.com okuru olan Azerbaycanlı Türkler, sitede yayınlanan şehit haberlerine destek mesajları yağdırdı.
KARDEŞ’TEN TEK SES: ACINIZ ACIMIZDIR!
Hain saldırı, Azerbaycanlı Türk kardeşlerimizi de derinden etkiledi. Saldırıya ilişkin devlet düzeyinde mesajların yanı sıra, Azerbaycanlılardan da çok sayıda yorum geldi.
Türkiye’deki haber sitelerinde yayınlanan ve  manşetlerinde yer alan içerikleri adeta yorum yağmuruna tutan soydaşlarımız, Türkiye’ye göz yaşartan destek mesajları gönderdi.
“ŞEHİTLERİNİZ DEĞİL, ŞEHİTLERİMİZ”
Türkiye’ye gönderilen mesajların arasında en çok dikkat çeken ifade “Şehitleriniz değil, şehitlerimiz” oldu. Pek çok yorumun içerisinde kullanılan bu cümle Azerbaycanlı kardeşlerimizin Türkiye’nin yanındaki duruşunu açıkça gösterdi.
İşte yüreklere dokunan o samimi yorum:
“Sehitlerinize demiyecem. cunku sehitleriniz deyil. onlar sehitlerimiz. Allah rehmet elesin. mekanlari cennet olsun. kanlari yerde qalmayacaq bilirik. ama kat kat agir karsilik verek. Azerbaycan sulhmeramlilarina ve konullulerine yesil isik yakin lutfen. icimiz yanarak burda oturmak istemirik. ilgili alanlara bizler bas vurduq. ama turkiyenin buna ihtiyaci yoxdur deyerek izin vermirler gelmeye. ihtiyac ne demek ya gardasimizi orda tek basina birakmak istemiyoruz. arkanizda degil karsinizda kalkan olmak istiyoruz. suan arkadaslarim adiylada konusuram. hepsi yanimdalar. bizler geldiyimizde kefenimizi cebimizde getireceyik. yeter ki gelmemize izin versinler.”

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Bakan Şimşek: Sürekli ve güçlü dezenflasyonun eşiğindeyiz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Londra’da yatırımcılarla yaptığı toplantıda enflasyona ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan …

Bir yanıt yazın