Ak Parti Sözcüsü Çelik: Kılıçdaroğlu, film izler gibi darbeyi izledi

Son dakika haberine göre, AK Parti Genel Başkanı ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sona erdi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik kritik toplantı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, İdlib’in Türkiye için milli güvenlik meselesi olduğunu hatırlatarak, “Türk Heyeti Rusya’da bugünkü görüşmelerini tamamladı, yarın da devam edecek. Türkiye, bütün taraflara Soçi mutabakatını hatırlatıyor. Rusya’dan Türkiye’yi suçlayıcı açıklamalar geldi. Mutabakatı bozan Esad Rejimidir.” dedi. Çelik, Esad Rejiminin saldırılarının 20 bine yaklaştığını dile getirerek, “Türkiye’nin yaptığı tahkimat terörle mücadele meselesidir. Sınırımıza göç akınına yönelik gerekli tedbirler alınıyor.” dedi. İlker Başbuğ’a da çok sert çıkan Çelik, “Bizim siyasi hafızamız kuvvetli. Burada yüce meclisin yüksek iradesine saldırıdır. 28 Şubat mantığı içerisinde biz bunu çok gördük.” dedi. Öte yandan Kılıçdaroğlu’nun skandal FETÖ açıklamalarına da cevap veren Çelik, “15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımızı öldürmek istediler ama bir kişiye dokunmadılar. Darbe olurken Kılıçdaroğlu evinde film izler gibi izledi.” dedi.
AK Parti Genel Başkanı ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sona erdi. AK Parti Genel Merkezi’nde basına kapalı gerçekleştirilen toplantı, yaklaşık 2 saat sürdü.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik önemli açıklamalarda bulundu.
Çelik’in açıklamalarındsan satır başları;
DİYARBAKIR ANNELERİ
Gönlümüz dualarımız hep onlarla beraber. Her toplantıda selamlarımızı gönderiyoruz. Yaptıkları vicdan eylemi 168 gündür devam ediyor. Bir anda daha evladına kavuştu. Anneler, babalar büyük bir vicdan eylemi ortaya koyarak evlatlarını geri istiyorlar. En son buluşan o aileye selamlarımızı gönderiyoruz.
TÜRKİYE-RUSYA GÖRÜŞMELERİ
Türk Heyeti Rusya’da bugünkü görüşmelerini tamamladı, yarın da devam edecek. Türkiye, bütün taraflara Soçi mutabakatını hatırlatıyor. Rusya’dan Türkiye’yi suçlayıcı açıklamalar geldi. Mutabakatı bozan Esad Rejimidir. Türkiye, Soçi mutabakatına bağlılığını sürdürmektedir. Rejim defalarca saldırı gerçekleştirdi. 20 bine yaklaşan saldırıyla rejim ateşkes ihlali yapmıştır.
Türkiye’nin yaptığı tahkimat terörle mücadele meselesidir. Sınırımıza göç akınına yönelik gerekli tedbirler alınıyor.
LİBYA
Libya’daki sorunlardan dikkatimizi kaçırmamalıyız. Oradaki iç savaş sivillere ağır bedel ödetti. Batının Suriye’de yaptığı hatalar Libya’da tekrarlanıyor. Hafter güçlerine karşı gerekli adımlar dünya tarafından atılmadı. Türkiye’nin çabaları dünyada kayda geçmiştir. Bu bile sağlıksız bir açıklama. Silah ambargosu kontrolü BM organizasyonunda yapılmadır. Avrupa’daki sağın Avrupa’nın değerlerini yok etmeye çalıştığı görülmektedir.
ELAZIĞ DEPREMİ
Zarar gören binaların yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor. Bir yandan da yeni konut çalışmaları devam ediyor. İlçe ilçe tüm problemler tespit edildi.
İLKER BAŞBUĞ VE HİLMİ ÖZKÖK’E ÇOK NET CEVAP
Bizim siyasi hafızamız kuvvetlidir. Başbuğ meselesinde olan doğrudan TBMM’yi terör örgütü gibi ifade edilmesidir ve bu son derece yanlıştır. Burada yüce meclisin yüksek iradesine saldırıdır.. 28 Şubat mantığı içerisinde biz bunu çok gördük. Silahlı kuvvetlerden çok sayıda asker çeşitli sebeplerden atılırken bunların hepsi terör örgütü mensubu olduğu için mi atılıyordu? Ya da devlet tarafından terör örgütü olarak tanınmamış bir takım yapılara sahip olanların hiçbiri atılmıyor muydu? Yıllarca Türkiye’de en çok tartışma konusu olanların bir tanesi ordudan atılmaların objektif kriterlere dayanıp dayanmadığıdır. Pek çok insan eşinin kılık kıyafeti yüzünden ya da dindarlığı yüzünden atılmıştır. Bunlar Türkiye’de yaşandı. Herkes kendi dönemiyle ilgili olarak, kendisinin mükemmel işler yaptığını kendisi dışında herkesin hatalı davrandığını söylemek gibisinden maalesef çok indirgemeci bir yaklaşım üzerinde gidiyor.
EK GÖSTERGE VE İNFAZ DÜZENLEMESİ
Benim bildiğim bu konularla ilgili çalışmalar devam ediyor. Yeni bir bilgi yok. Bu çalışmalar tamamlandığında biz de gereken bilgiyi veririz. Şu an da o konular üzerindeki çalışmalar devam ediyor.
2004 MGK TARTIŞMALARI
MGK kararları tavsiye kararlarıdır, hükümet bunu değerlendirir. O zamanki belgelere bilgilere baktığınızda toplumun neredeyse tamamı bir sürü kararla suçlanıyordu. Bunlar devletin ilgili kurumları tarafından takip ediliyor. Terör örgütü olduğu ortaya çıktıktan beri, 7 Şubat MİT krizi, 17-25’te sahte bilgi belgeyle, yaptığı bütün bu faaliyetlere baktığınızda kim bunlarla mücadele etti, kim masum göstermeye çalıştı. Kim o kurumlara destek verdi, kim bununla mücadele etti? FETÖ’ye dönük olarak çok az cümle kuranlar, onları mazur göstermeye çalışanlar, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı’na en saygısız ifadeleri kullanıyorlar. Bu mücadelenin başında Cumhurbaşkanı’mız vardı. Hükümetlerimiz her alanda bununla ilgili en kararlı mücadeleyi vermiştir, bu bir işgal projesidir, yabancı kaynaklı. Bununla kim mücadele ediyor çok açık ve nettir. O zamanki istihbarat havuzlarına bakarsanız toplumdaki belli bir dar çerçeve dışında suçlanmamış kimsenin kalmadığını görürsünüz.
FETÖ TARTIŞMALARIYLA İLGİLİ KILIÇDAROĞLU’NA ÇOK SERT CEVAP
Maalesef bu şahıs konuştukça biz de bu konuya girmek zorunda kalıyoruz. FETÖ Cumhurbaşkanımızı öldürmek istedi, Kılıçdaroğlu’na dokunmadılar. Bir kişiye hiç kimse dokunmadı o gece. Sayın Kılıçdaroğlu’na tanklar yol açtı. Meclis’e saldırıldı. Cumhurbaşkanımızı öldürmek istediler ama bir kişiye dokunmadılar. Darbe olurken Kılıçdaroğlu evinde film izler gibi izledi.
Sürekli yargının alanına giren konulara giriliyor. FETÖ’den çok seçilmiş Cumhurbaşkanı’nı hedef alıyorlar.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Yılmaz Tunç’tan Sinan Ateş açıklaması

Bakan Tunç, Sinan Ateş davasında 22 tutuklunun bulunduğunu ve 1 Temmuz’da duruşmanın olduğunu söyledi. Tunç …

Bir yanıt yazın