Devlet bütün organlarıyla deprem bölgesinde yaraları sarıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’daki programını iptal ederek, Elazığ ve Malatya’yı sarsan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Elazığ’a gitti. Erdoğan deprem bölgesinde incelemelerde bulunacak. Erdoğan, depremde ölen anne ve oğlunun cenaze törenine katılıyor.
İstanbul’daki DEİK 33. Olağan Genel Kurulu programını iptal eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depreme ilişkin incelemelerde bulunmak üzere Elazığ’a gitti.
Erdoğan, depremden etkilenen bölgelerde inceleme yapacak, yetkililerden bilgi alacak.
Erdoğan’a, Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay eşlik edecek.
Erdoğan, depremde ölen anne ve oğlunun cenaze törenine katılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ’daki depremde hayatını kaybeden anne Ayşe Civelek ve oğlu Muhammet Salih Civelek’in Mevlana Camisi’ndeki cenaze törenine katıldı.
Burada konuşan Erdoğan “Geçmişten bu yana birçok depremler yaşadık ama bu millet, bu depremlerde sabırla bunları aşmasını bildi, başardı. Devlet olarak, millet olarak elimizden geleni sonuna kadar inşallah yapıyoruz, yapacağız. Bütün bu enkazlardaki çalışmalarımız devam edecek.
Dedikodulara kulak asmayın, kimsenin olumsuz, menfi propagandalarına kulak asmayın ve bilin ki bizler sizlerin hizmetkarıyız” diye konuştu.

Erdoğan, Elazığ’ın Sürsürü Mahallesi’nde arama kurtarma çalışmalarının yürütüldüğü alanda incelemede bulundu.
22 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde şu ana kadar toplam 22 kişi hayatını kaybetti, 382’si yaralı olmak üzere bin 31 kişi hastanelere başvurdu.
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) saat 20.55’te Sivrice merkezli 6,8 büyüklüğünde deprem kaydedildiğini açıklamasının ardından başlatılan arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Kesin aday listeleri bu gün askıya çıkıyor!

31 Mart’taki yerel seçimler için geri sayım hızla devam ediyor. Bugün, kesin aday listelerinin açıklanmasıyla …

Bir yanıt yazın