Başkan Erdoğan Elazığ deprem bölgesinde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin olduğu ilk andan bu yana gelişmeleri anbean takip etti. Erdoğan depremi yerinde incelemek üzere Elazığ’a gitti.

Merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan ve  dün akşam saat 20.55’te 6,8 büyüklüğünde meydana depremde Elazığ ve Malatya’da pek çok bina yıkıldı. Son gelen bilgilere göre 22 kişi hayatını kaybetti. Enkaz altında kalan vatandaşları arama kurtarma çalışmalarından sevindiren haberler de geldi.

Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan 6,8’lik depremin yaşandığı Elazığ’a giderek depremin acılarını yerinde görüp  incelemelerde bulunacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay eşlik ediyor.
Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde şu ana kadar toplam 22 kişi hayatını kaybetti, 1030 kişi yaralandı. Enkaz altından 40 kişi kurtarıldı, 21 kişinin halen enkaz altında olduğu düşünülüyor.

Hakkında Editör

Taraf olmayan, habercilik yapan Net İnternet Haber, bağımsız özgür, tarafsız habercilik ilkesini benimsemiş olup, hakkın ve haklının yanında yer almayı ilke edinmiştir.

Göz Atmak İster misiniz?

Bakan Şimşek: Sürekli ve güçlü dezenflasyonun eşiğindeyiz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Londra’da yatırımcılarla yaptığı toplantıda enflasyona ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan …

Bir yanıt yazın